Saturday، 02 March 2024 | شنبه، 12 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : به مناسبت فرا رسیدن نوروز ، بخش اقامتی ،پذیرایی و گردشگری  کاروان سرای شاه عباسی لات  پس از مرمت و بازسازی توسط بخش خصوصی با حضور استاندار گیلان در منطقه سراوان رشت  راه اندازی شد.

دکتر نجفی  ،این مجتمع را که بخش خصوصی برای مرمت و بازسازی آن 25 میلیارد ریال هزینه کرده در نوع خود بی نظیر توصیف کرد و افزود : خدا را شاکریم که در آغازین روزهای بهار سال 95 توفیق یافیم تا یکی دیگر از وعده های سفر ریاست جمهور به گیلان تحقق یابد .

وی با بیان اینکه یکی از مصوبات سفر دکتر روحانی به گیلان اجرای طرح های گردشگری و احیای بناهای تاریخی با مشارکت بخش خصوصی بود گفت : متاسفانه بخش گردشگری استان در سالهای اخیر مغفول مانده و بخش از اشتغال در این زمینه را از دست داده ایم .

وی با بیان اینکه از ابتدای ورود خود به استان همواره گیلان بهتر و برتر شعار بنده بوده است افزود : این مهم با تشویق و ترغیب سرمایه گذاران بخش خصوصی  تحقق می یابد  و همه باید کمک کنیم تا  سرمایه گذار حمایت شود و آسیب نبیند.

استاندار گیلان بر ضرورت توسعه بخش خصوصی تاکید کرد و افزود : در مدت دو سال و نیمی که خداوند توفیق خدمت رسانی به مردم عزیز گیلان را نصیب بنده کرده است  همواره با نگاه توسعه  بخش های کشاورزی ، صنعتی،  گردشگری ، و فعال نمودن حوزه تجاری، منطقه آزاد و توسعه دریا محور با حمایت از بخش خصوصی بوده است .

دکتر نجفی همچنین با اشاره به فعالیت های خوب صورت گرفته در استان در بخش های مختلف فرهنگی و آموزشی اظهار داشت : گزارش های ارائه شده در بخش های مختلف حاکی از وضعیت مطلوب و امیدوار کننده در استان است .

نماینده عالی دولت  با اشاره به نام گذاری امسال مزین به اقتصاد مقاومتی ، اقدام و عمل با بیان اینکه دولت نیز کار خود را با امید آغاز کرده افزود :  مردم با نگاهی که در انتخابات هفتم اسفند داشتند با حضور خود امید را طلبیدند و باید تلاش کنیم تا امیدی که مردم خواستار آن هستند محقق گردد و آرامش و رفاه مردم بیشتر شود .

وی به  تاکیدات رهبر معظم انقلاب مبنی بر بهره گیری از فرصت ها و توانمندی های داخل کشو ر با نگاه برون نگر اشاره کرد و افزود : با همان تدبیر که خط مشی امروز دولت نیز می باشد اکنون نگاه برون نگر با دیپلماسی خوب هموار گردیده و ارتباط با دنیای خارج محقق تا از تجارب ، فناوری ها و اندیشه های دانش بنیانی دنیا بهره مند گردیم و توان داخلی خود را پربارتر کنیم .

وی از اختصاص اعتبارات دولتی در پروژه های راه ، آزاد راه ، راه آهن ، پروژه های کشاورزی ، ساخت مدارس ، سدها و احداث کنار گذرها خبر داد و بر ضرورت توسعه سرمایه گذاری بخش خصوصی در استان تاکید کرد  .

دکتر نجفی از تشکیل ستاد اجرایی خدمات سفر از ماههای گذشته در استان خبر داد و افزود : این ستاد از ماهها قبل کار خود را در بخش های مختلف کنترل ترافیک ، امنیت راهها ، خدمات پایانه ای ، تنظیم بازار ، بخش تعزیرات و بازرسی جهت ارائه تسهیلات مناسب به مسافران آغاز کرد .

استاندار گیلان وضعیت تنظیم ارزاق در استان را بسیار مطلوب دانست و از حضور قوی بازرسان و ارئه خدمات بهداشتی و اسکان مناسب مسافران در استان خبر داد و افزود : علاوه بر اماکن اقامتی تهیه شده توسط بخش خصوصی ، 399 مدرسه نیز برای اسکان فرهنگیان عزیز در سراسر استان در نظر گرفته شده است .

نماینده عالی دولت در گیلان مجموعه فرآیند خدمات رسانی به مسافران را مثبت ارزیابی کرد

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان