Sunday، 25 February 2024 | یکشنبه، 06 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : دیپلمات آمریکایی می گوید در تاریخ این کشور مواردی وجود داشته که دولت های بعدی توافق تسلیحاتی و هسته ای دولت قبلی را قبول نداشته اند.

«کریس بک مِیِر» معاون اداره سیاست های تحریمی آمریکا امروز سعی داشت در مصاحبه ای در خصوص تلاش های دولت اوباما برای اجرایی شدن توافق توضیح دهد که البته در میان این نکته ای جالب در خصوص امکان رد توافق هسته ای توسط دولت های بعدی آمریکا بروز داد.

توافق هسته ای ایران در نظام دولتی ایالات متحده به عنوان یک قانون مصوب نهادهای قانون گذار ثبت نشده زیرا تصویب آن حاصل جلوگیری دموکرات ها از ثبت رأی منفی جمهوری خواهان به برجام بود؛ بر همین مبناست که برخی ایالت های آمریکا بر طبق قوانین موضوعه این کشور، به راحتی می گویند که برجام برای آنها الزام آور نیست.

بر اساس گزارش آسوشیتدپرس، بک مِیِر در خصوص تاریخچه تعاملات دوحزب جمهوری خواه و دموکرات با توافق خارجی این کشور گفت: «در طی تاریخ ما توافقات کنترل تسلیحاتی و توافقات هسته ای متعددی بوده که مورد مخالفت شدید حزبی که آن روز در قدرت نبوده، واقع شده است؛ اما بیشتر این توافقات در زمان زمامداری آن حزب هم به جای خود باقی مانده است.»

این دیپلمات تحریمی افزود: «آنها فکر می کردند که می توانند به توافق بهتری برسند ولی زیر پا گذاشتن توافقی که کارکرد خود را نشان می دهد، کار عاقلانه ای نیست.»

مِیِر در ادامه مصاحبه خود که در دوبی انجام می شد گفت که «قبول دارم، تحریم ها خیلی گیج کننده است» ولی اصرار کرد که شرکت های آمریکایی دارای دفاتر خارجی می توانند تا زمانی که برای تعاملات مالی خود از بانک های غیرآمریکایی استفاده می کنند، با ایرانیان تجارت کنند.

ممانعت دولت آمریکا از تعامل بانک های خود و دیگر کشورهای جهان با ایران مورد انتقاد جدی مقامات بلندپایه ایران است./ منبع : فارس

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان