Saturday، 02 March 2024 | شنبه، 12 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : مدیرکل راه و شهرسازی گیلان گفت: 70 درصد از تلفات جاده ای گیلان در بخش موتورسیکلت سواران و عابران پیاده است.

شعبان علی خاوری ظهر امروز در جریان بازدید از محورهای مواصلاتی رشت با اشاره به افزایش گروه های راهداری از 25 اسفند ماه سال 94 در جاده های گیلان اظهار کرد: تا 15 فروردین ماه جاری طرح نوروزی در جاده های استان ادامه دارد.

وی به استقرار عوامل کشیک راهداری به طور 24 ساعته در جاده های گیلان اشاره کرد و افزود: ایام نوروز نظارت تصویری بر شبکه راه ها از جمله برنامه های راه و شهرسازی استان است.

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان با بیان اینکه 70 درصد از تلفات جاده ای استان در بخش موتورسیکلت سواران و عابران پیاده است، تصریح کرد: کاهش تلفات جاده ای نیازمند همدلی مضاعف بین دستگاه های اجرایی و مردم است.

خاوری اجرای عملیات راهداری را در تمام ایام سال خواند و بیان کرد: ایام نوروز ثمره فعالیت های انجام شده، توسط اداره کل راه و شهرسازی در گیلان مشخص می شود.

وی به برطرف کردن چهار گره ترافیکی در جاده های گیلان اشاره کرد و گفت: یکی از گره های ترافیکی در 3.6 کیلومتر باقی مانده آزادراه رشت ـ قزوین بود که یک باند از این مسیر با حضور محمدباقر نوبخت رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گشایش یافته است.

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان با اشاره به برطرف کردن گره ترافیکی در محور خطبه سرا، خاطرنشان کرد: آماده سازی راه ها در ایام نوروز مبلغ چهار میلیارد تومان برای ما تعهد ایجاد کرده است.

خاوری از بازنگری در تابلوهای راهداری در محورهای مواصلاتی گیلان خبر داد و یادآور شد: تسطیح و مرمت بعضی از راه های فرعی و اصلی از نظر شانه راه در استان انجام شده است.

وی با بیان اینکه استقرار 9 سکوی پلیس راه در نقاط مختلف گیلان انجام شده است، اظهار کرد: سال گذشته 2 هزار و 500 کیلومتر از جاده های استان خط کشی شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان به ایجاد 21 کیلومتر حفاظ در جاده ای استان اشاره کرد و افزود: 500 متر مربع نصب تابلوهای اخطاری و انتظامی مسیرنما در جاده های گیلان انجام شده است.

خاوری با اشاره به اینکه چراغ های چشمک زن در 120 نقطه از جاده های گیلان نصب شده است، بیان کرد: 25 راهدارخانه با تشکیل 41 گروه راهداری به ظرفیت 481 نفر و 268 وسیله نقلیه آماده ارائه خدمات به مسافران در جاده های استان هستند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان