Saturday، 02 March 2024 | شنبه، 12 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : حجت الاسلام احمد عبدالله زاده پاشاکی امروز در خطبه های نخستین نماز جمعه سال 95 این شهر، خداوند را دوستدار انسان های با تقوا دانست و اظهار کرد: رستگاری در دنیا و آخرت متعلق به پرهیزکاران است.

وی با بیان اینکه انسان های با تقوا در سال جدید به فکر فقرا هستند، افزود: انسان های متقی پایبند به دستورات دینی هستند.

این مسئول به سالروز میلاد حضرت فاطمه (س) اشاره کرد و گفت: میلاد این بانوی بزرگ اسلام را به امام زمان (عج)، رهبر معظم انقلاب و مردم ولایتمدار تبریک می گوییم.

وی با اشاره به اینکه حضرت فاطمه (س) تلاوت قرآن را دوست داشت، خاطرنشان کرد: قرآن نور و روشنایی است و این سنت را باید از حضرت زهرا (س) داشته و با قرآن مأنوس باشیم.

عبدالله زاده پاشاکی میلاد امام خمینی (ره) همزمان با تولد حضرت فاطمه (س) عنوان کرد و افزود: نمازگزاران توجه داشته باشند سیره امامان (ع) تلاوت و توجه و انس با قرآن بود.

وی با تصریح بر اینکه اگر انس با قرآن داشته باشیم به تمام خواسته ها می رسیم، یادآور شد: در قرآن نسبت به احسان به والدین سفارش شده است.

امام جمعه موقت رشت گفت: درباره نماز در قرآن سفارش های بسیاری شده اما خداوند در احترام به پدر و مادر وارد جزئیات می شود و می فرماید در حق والدین دعا کنید و امام صادق (ع) فرمود اگر می خواهید عمر طولانی داشته باشید به پدر و مادر نیکی کنید.

وی به برخی ناهنجاری ها در این ایام نوروز در گیلان اشاره کرد و ادامه داد: برخی در این ایام تصور می کنند شادی همراه با گناه است و حرام و حلال و محرم و نامحرم را تشخیص نمی دهند.

عبدالله زاده پاشاکی یادآور شد: تلاش کنیم گناه به زندگی ما وارد نشود، گناه در زندگی تاریکی می آورد و خداوند جزای آن را در این دنیا می دهد.

وی بهترین شادی را حضور در نماز جمعه و عبادت دانست و خاطرنشان کرد: معصیت موجب خسارت در دنیا و آخرت می شود و ورشکستگی می آورد.

خطیب موقت رشت به پیام نوروزی مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: در پیام نوروزی مقام معظم رهبری چند نکته حائز اهمیت است و ایشان فرمودند ابتدا و انتهای سال 95 با نام فاطمه (س) مزین شده است.

وی با اشاره به اینکه رهبر معظم فرمودند سال 94 آمیزه ای از شیرینی ها و تلخی ها بود، افزود: فاجعه منا از حوادث بسیار تلخ و راهپیمایی 22 بهمن شیرینی سال 94 بود.

عبدالله زاده پاشاکی برجام را دارای فرصت ها و تهدیدها دانست و یادآور شد: مسئولان باید به این مسئله توجه داشته باشند.

تحقق اقتصاد مقاومتی کلید حل مشکلات اقتصادی کشور است

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری امسال را سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل نامیدند، خاطرنشان کرد: خروج از رکود و احیای کارخانه ها مهم است.

امام جمعه موقت رشت اقتصاد را اولویت مهم کشور عنوان کرد و متذکر شد: اگر در این زمینه موفق شویم می توانیم در عرصه های دیگر نیز به موفقیت برسیم.

این مسئول کلید حل تمام مسائل و مشکلات را اقتصاد مقاومتی دانست و تصریح کرد: مردم باید در این راستا حرکت کنند.

عبدالله زاده پاشاکی با اشاره به اینکه جای تاسف است که یک روستایی مایحتاج خود را از شهر تهیه می کند، خاطرنشان کرد: تحقق اقتصاد مقاومتی نیازمند تلاش همگانی است.

وی به 12 فروردین روز جمهوری اسلامی اشاره کرد و افزود: 98.2 درصد مردم در سال 58 به جمهوری اسلامی رأی دادند و جمهوریت با اسلامیت توأم است و مردم با حضور خود باید کشور را حفظ کنند و به رشد و تحول برساند.

امام جمعه موقت رشت با تصریح بر اینکه امام (ره) در عمل ثابت کرد اسلام برای دنیا و آخرت مردم برنامه دارد، خاطرنشان کرد: در منطقه به عنوان حامی مظلوم و مقابله با ظالم درخشیدیم و باید از مردم مظلوم فلسطین، سوریه، یمن و ... دفاع کنیم بنابراین فرزندان این کشور در سوریه از حرم ائمه (ع) دفاع می کنند.

وی متذکر شد: امروز به جایی رسیده ایم که رژیم صهیونیستی و آمریکا مطرح می کنند جمهوری اسلامی قوی است.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان