Wednesday، 28 February 2024 | چهارشنبه، 09 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : بنابر ادعای یک پایگاه تحلیلی صهیونیستی، عبدالله دوم پادشاه اردن در جلسه ای با سناتورهای آمریکایی ابراز داشته که اعزامتروریست ها به اروپا بخشی از سیاست های دولت ترکیه است.

وبگاه میدل ایست آی در گزارشی خبر داد که عبدالله دوم، پادشاه اردن، در ژانویه سال جاری میلادی و در جریان یک جلسه سیاسی سطح بالا، ترکیه را متهم کرده است که به اروپا تروریست صادر می کند.

به گفته پادشاه اردن، بحران بزرگ مهاجران در اروپا و همچنین حضور تروریست ها در این قاره اتفاقی نبوده و «این واقعیت که تروریست ها به اروپا می روند، بخشی از سیاست ترکیه است و در شرایطی که ترکیه ظاهرا با آنها مقابله می کند، به آنها اجازه می دهد که فرار کنند.»

حضار این جلسه که در تاریخ 11 ژانویه برگزار شده است،  برخی نمایندگان کنگره و سیاست مداران آمریکایی بوده اند. این نشست در کنگره آمریکا برگزار شده و فردای آن روز، اوباما و عبدالله دیدار کوتاهی در پایگاه هوایی «اندروز» برگزار کردند. از جمله حضار این نشست، سناتور مک کین، سناتور باب کورکر، سناتور میچ مک کونل و سناتور هری رید بوده اند.

عبدالله دوم همچنین گفته است که رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه به دنبال یک راه حل اسلامی رادیکال برای منطقه است. «ترکیه به دنبال راه حلی مذهبی برای سوریه است در حالی که ما به دنبال عناصر میانه رو در جنوب سوریه هستیم. اردن دنبال راه حل سومی است که به گزینه مذهبی اجازه رخ دادن ندهد.»

پادشاه اردن همچنین اظهار داشت که ما به دنبال تقابل تاکتیکی با داعش هستیم و در همین حال مسائل راهبردی را از یاد برده ایم؛ از یاد برده ایم که ترکیه ای ها از نظر راهبردی در این مساله در کنار ما نیستند.

به گفته عبدالله، نه تنها در سوریه و اروپا، بلکه در لیبی و سومالی هم ترکیه از گروه های افراطی حمایت می کند

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان