Friday، 01 March 2024 | جمعه، 11 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : سید محمدعلی ثابت قدم روز سه شنبه در اولین نشست خبری سال 95 در جمع خبرنگاران رسانه های گروهی افزود: این پروژه ها در زمینه های عمران و زیرساخت و آب های سطحی ، بهسازی و روکش آسفالت، عمران و سلامت، حمل و نقل عمومی و هوشمندسازی و حمل و نقل و عمران است.

وی اظهار داشت: پروژه هایی در زمینه فضای سبز ، بازآفرینی، عمران و ایمنی بحران، عمران و خدمات شهری، عمران فرهنگی و عمران و اجتماعی و عمران و اداری از دیگر عناوین پروژه های سال 95 است.

شهردار کلانشهر رشت خاطرنشان کرد: این پروژه ها در مدت زمان تعیین شده افتتاح و به بهره برداری خواهد رسید.

*پروژه پیاده راه سازی کلانشهر رشت فردا افتتاح می شود

شهردار کلانشهر رشت در ادامه بیان کرد: پروژه ملی بازآفرینی بافت فرهنگی تاریخی کلانشهر رشت (پیاده راه فرهنگی) فردا یازدهم فرودین ماه با حضور وزیر راه و شهرسازی افتتاح می شود.

وی تصریح کرد: شهرداری کلانشهر رشت نسبت به پیاده راه سازی در سه محور خیابان امام خمینی از دهنه بازار بزرگ تا میدان شهدای ذهاب، خیابان سعدی از دهنه استاد سرا تا میدان شهدای ذهاب و خیابان شریعتی تا میدان شهرداری اقدام کرده است.

شهردار کلانشهر رشت تصریح کرد: پروژه پیاده راه در محله ساغریسازان از محله های قدیمی رشت از برنامه های آینده شهرداری است.

وی به افتتاح تعدادی دیگر از پروژه ها در ماه جاری و ماه های دیگر اشاره و یادآور شد: افتتاح بازارچه چمران در محدوده امام حسین، راه اندازی چند پارک محلی، افتتاح خط ویژه بی آر تی، ایجاد پارک محلی در منطقه یک و ... از جمله این پروژه هاست.

شهردار کلانشهر رشت با بیان این که امسال هفت سرای محله در محلات مختلف رشت راه اندازی می شود، تصریح کرد: با این کار، تعداد سراهای محله در کلانشهر رشت به عدد 15 می رسد.

* کلانشهر رشت به توجه دولت نیاز دارد

ثابت قدم در ادامه توجه دولت به کلانشهر رشت را خواستار شد و بیان کرد: تجهیز ناوگان عمومی ، پایدار سازی قطار شهری و تغییر ناوگان تاکسیرانی از مواردی است که به کمک دولت نیاز دارد.

وی با بیان این که در حوزه محیط زیست شامل افزایش ظرفیت کارخانه کود آلی و تسریع در اجرای دستگاه زباله سوز به کمک دولت نیاز داریم، اضافه کرد: کمک دولت در تسریع این پروژه ها بسیار حائز اهمیت است.

* به مدیران و شهرداران مناطق پاداش پرداخته نشد

شهردار کلانشهر رشت در پاسخ به سئوال یکی از خبرنگاران در رابطه به پرداخت چند میلیونی به شهرداران مناطق و مدیران در رده های بالا گفت: پرداختی در رابطه با پاداش انجام نگرفته است.

وی اظهار داشت: قائل به پرداخت پاداش هستم و پرداخت ها بایستی بر اساس کارایی انجام گیرد.

وی در ادامه با بیان این که دو روز کار با کیفیت را با چندین سال کار بی کیفیت ترجیح می دهم، تصریح کرد: با شفاف سازی در حوزه های مختلف با صبر ، سکوت و بدون حاشیه به فعالیت در عمران و آبادانی شهر می پردازم.

شهردار کلانشهر رشت با تاکید بر این مطلب که فرهنگ گفت و گو باید تبدیل به اقدام و عمل شود، تصریح کرد: همه بایستی برای تحقق این مهم کمک کنیم.

شهرداری کلانشهر رشت ، پنج منطقه و 15 ناحیه دارد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان