Tuesday، 27 February 2024 | سه شنبه، 08 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان از اجرای 200 طرح گردشگری با 2 هزار و 500 میلیارد ریال اعتبار و اشتغالزایی 3 هزار نفر در این استان خبر داد.

رضا علیزاده عصر امروز در جمع مدیران دستگاه های اجرایی گیلان با اشاره به اینکه از ابتدای نوروز امسال تا 12 فروردین ماه جاری اقامت شش میلیون نفر مسافر در استان ثبت شده است اظهار کرد: ورود گردشگران با افزایش دو درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته مواجه است.

وی به انگیزه سفر به گیلان در تمام فصل های سال اشاره کرد و افزود: نوروز امسال تعداد 235 هزار و 231 نفر از مجموعه های تاریخی استان بازدید کردند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان با بیان اینکه کاروانسرای شاه عباسی «لات» با مشارکت بخش خصوصی احیا و مرمت شده است، تصریح کرد: نوروز امسال کاروانسرای مذکور با انعقاد قرارداد 12 ساله به روش «بی.او.تی» افتتاح شده است.

این مسئول، موقعیت کاروانسرای شاه عباسی «لات» را در مسیر جاده اصلی شهر رشت در منطقه سراوان دانست و متذکر شد: نمایشگاه دائمی صنایع دستی گیلان در کاروانسرای مذکور دایر می شود.

وی با اشاره به اینکه کاربری کاروانسرای شاه عباسی «لات» اقامتی، پذیرایی و گردشگری است، اضافه کرد: کاروانسرای مذکور دارای 22 غرفه و دو سالن پذیرایی است.

علیزاده خواستار افزایش ظرفیت تاسیسات گردشگری در گیلان شد و بیان کرد: ظرفیت گردشگری استان با استفاده از ظرفیت بخش خصوصی ارتقا پیدا می کند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان از تعریف 200 طرح گردشگری با 2 هزار و 500 میلیارد ریال اعتبار در استان خبر داد و گفت: با اجرای طرح های مذکور برای سه هزار نفر اشتغال ایجاد می شود.

وی با اشاره به معرفی 16 طرح گردشگری به بانک های عامل گیلان، خاطرنشان کرد: طرح های مذکور از مصوبات سفر رئیس جمهور به استان است.

علیزاده به معرفی پنج طرح گردشگری به بانک ملت اشاره کرد و یادآور شد: طرح های مذکور شامل احداث هتل های چهار و پنج ستاره و مجتمع های گردشگری است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان با بیان اینکه مبلغ 16 میلیارد تومان مورد موافقت بانک ها قرار گرفته است، اظهار کرد: طرح های دیگر در بانک های عامل در حال بررسی است.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان