Sunday، 25 February 2024 | یکشنبه، 06 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس شورای اسلامی خواستار توجه ویژه دولت به دانشگاه علوم پزشکی گیلان شد و گفت: وضعیت دانشگاه علوم پزشگی گیلان در حالت بحرانی است.

محمدحسین قربانی عصر امروز در جلسه شورای برنامه ریزی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به اینکه انتظار مردم مبنی بر اجرایی شدن مصوبات سفر رئیس جمهور به استان تحقق پیدا نکرده است اظهار کرد: پرداخت مطالبات صیادان از دغدغه های مسئولان در استان است.

وی بر پرداخت 30 میلیارد تومان مطالبات صیادان در راستای تعدیل پره های صیادی در گیلان تأکید کرد و افزود: مطالبات مذکور از مصوبات سفر رئیس جمهور به استان است.

نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه پرداخت نکردن مطالبات صیادان در حال تبدیل شدن به مسئله امنیتی در گیلان است، تصریح کرد: صیادان به طور متوسط ماهانه 200 هزار تومان درآمد دارند و بعضی از پره های صیادی مدت 12 سال است تعطیل شده و امسال نیز نتوانستیم اعتبارات لازم را در لایحه بودجه در نظر بگیریم.

قربانی در ادامه وضعیت دانشگاه علوم پزشکی گیلان را از موضوع های مهم برشمرد و بیان کرد: انتظار داریم به دانشگاه مذکور کمک شود زیرا دچار بحران است و با کمک های دولت شرایط دانشگاه علوم پزشکی گیلان می تواند بهبود پیدا کند.

* امسال سد پلرود آبگیری شود

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی نیز در جلسه مذکور به پرداخت مطالبات چایکاران در سال گذشته اشاره کرد و گفت: امسال انتظار داریم شورای اقتصاد توجه ویژه ای به چایکاران داشته باشد.

محمدمهدی رهبری املشی به مصوبات سفر رئیس جمهور مبنی بر پرداخت 150 میلیارد تومان برای اتمام سد پلرود اشاره کرد و افزود: سال گذشته 70 میلیارد تومان برای اتمام سد مذکور پرداخت شده و از پیشرفت فیزیکی خوبی برخوردار است و امیدواریم 80 میلیارد تومان باقی مانده برای اتمام و آبگیری سد امسال پرداخت شود.

وی اختصاص 10 میلیارد تومان برای احداث سدهای لاستیکی را از دیگر مصوبات سفر رئیس جمهور به گیلان دانست و خاطرنشان کرد: مبلغ 5 میلیارد تومان از مبلغ مذکور باقی مانده است و امیدواریم برای احداث سدها پرداخت شود.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان