Sunday، 25 February 2024 | یکشنبه، 06 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی از اجرای طرح های اقتصاد مقاومتی بسیج و سپاه قدس گیلان در راستای فعال کردن واحدهای تولیدی و افزایش تولید در این استان خبر داد.

محمدباقر نوبخت بعد از ظهر امروز در جلسه با حضور محمدعلی نجفی استاندار گیلان و مدیران دستگاه های اجرایی این استان با اشاره به اجرای طرح های اقتصاد مقاومتی اظهار کرد: از برادران ما در سپاه و بسیج تقاضا داریم هر طرحی که برای فعال کردن واحدهای تولیدی و افزایش تولید در استان دارند، ارائه کنند.

وی، اجرای طرح های اقتصاد مقاومتی در بسیج و سپاه قدس گیلان را در راستای استفاده از ظرفیت بخش غیر دولتی عنوان کرد و افزود: اجرای طرح های اقتصاد مقاومتی ضرورت بزرگ است و می تواند در پیشرفت کشور موثر باشد.

معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور با بیان اینکه تحریم ها با وجود تمام سختی ها برداشته شده است، تصریح کرد: از تمام فرصت ها باید برای رشد اقتصادی استفاده کنیم.

نوبخت خواستار افزایش اشتغالزایی با استفاده از توانمندی بخش خصوصی در گیلان شد و بیان کرد: سازمان مدیریت و برنامه ریزی مسئولیت مذکور را به عهده دارد و از دستگاه های نظارتی می خواهیم توانایی های خود را در راستای کمک به خطرپذیری مدیران به کار گیرند.

وی به حق تمام استان ها در استفاده از اعتبارات اشاره کرد و گفت: گیلان دارای حقی است و در اختصاص اعتبارات به صورت ملی عمل می کنیم.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی با اشاره به اینکه راه آهن قزوین ـ رشت ـ بندر انزلی ـ آستارا و باقی مانده آزادراه رشت ـ قزوین از طرح های بزرگ در گیلان است، خاطرنشان کرد: نوروز امسال مسئولان تلاش بسیاری کردند تا 3.6 کیلومتر باقی مانده آزادراه رشت ـ قزوین زیر بار ترافیک برود.

*رودخانه زرجوب و گوهررود سبب شرمندگی است

نوبخت به وضعیت دو رودخانه گوهررود و زرجوب در شهر رشت اشاره کرد و یادآور شد: رودخانه های مذکور سبب شرمندگی ما است و برای احیای این دو رودخانه 50 میلیارد تومان اختصاص داده شده است.

وی با تأکید براینکه طرح های سد شفارود و پلرود در گیلان باید به اتمام برسند، اظهار کرد: سد شفارود دارای مشکل دوجانبه است و سازمان محیط زیست در این مورد نظرهایی دارد و باید آن را اعمال کنیم.

معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور از رایزنی با رئیس سازمان حفاظت محیط زیست برای برطرف کردن مشکل زیست محیطی سد شفارود خبر داد و افزود: سد شفارود جزو اعتبارات فاینانس خارجی است و اگر اجرایی نشود دچار خسارت می شویم.

نوبخت با اشاره به اینکه 400 میلیارد تومان به طرح های عمرانی گیلان در سال 94 پول پرداخت شده است، بیان کرد: اختصاص اعتبارات به طرح های سفر مقام معظم رهبری و رئیس جمهور به صورت صددرصدی است و به خزانه ابلاغ شده اما امکان پرداخت از طرف خزانه وجود ندارد.

وی بر اتمام طرح های سفر رئیس جمهور تا پایان سال 95 در گیلان تأکید کرد و گفت: اتمام طرح های عمرانی از برنامه های کاری دولت است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی با بیان اینکه اتمام 54 طرح عمرانی گیلان نیازمند 400 میلیارد تومان اعتبار است، تصریح کرد: با اتمام طرح های مذکور تعداد 4 هزار و 294 نفر در گیلان مشغول به کار می شوند.

نوبخت به نیاز 37 طرح تولیدی گیلان به 332 میلیارد تومان سرمایه در گردش اشاره کرد و یادآور شد: راه اندازی طرح های مذکور موجب اشتغالزایی 8 هزار و 250 نفر می شود.

وی با اشاره به اینکه در مجموع 180 طرح نیازمند 732 میلیارد تومان اعتبار است، خاطرنشان کرد: با راه اندازی طرح های مذکور تعداد 12 هزار و 544 نفر شغل در گیلان ایجاد می شود./ منبع : فارس

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان