Saturday، 02 March 2024 | شنبه، 12 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : معاون امور صنایع و معادن رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان تمایل بخش خصوصی به سرمایه گذاری در صنعت این استان را خوب ارزیابی کرد.

کریم توکل نیا ظهر امروز در جلسه سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان با اشاره به تحقق سرمایه گذاری در حوزه صنعت این استان اظهار کرد: سال گذشته 174 پروانه بهره برداری صنعتی با سرمایه گذاری بیش از 7 هزار میلیارد ریال در گیلان محقق شد.

وی سرمایه گذاری مذکور برای 3 هزار و 62 نفر اشتغال ایجاد کرده است، افزود: عمده ترین واحدهای صنعتی در حوزه صنایع غذایی، صنایع سلولزی، صنایع شیمیایی و صنایع فلزی و غیر فلزی به بهره برداری رسیده است.

معاون امور صنایع و معادن رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان از صدور 484 جواز تاسیس صنعتی جدید در این استان طی سال گذشته خبر داد و گفت: از این تعداد جواز، 63 فقره مربوط به طرح های توسعه صنعتی و 421 مجوز برای تأسیس واحدهای صنعتی جدید بوده است.

به گفته وی، گیلان در میزان سرمایه گذاری ها بر اساس جوازهای تاسیس صادره برای ایجاد رونق بیشتر در صنعت و تولید رتبه ششم کشوری را کسب کرده است.

توکل نیا با اشاره به اینکه برای ایجاد و راه اندازی واحدهای مذکور 73 هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری صورت می گیرد، خاطرنشان کرد: با راه اندازی واحدهای جدید و طرح های توسعه صنعتی در سال های آینده برای 11 هزار و 493 نفر اشتغال مستقیم ایجاد می شود.

وی یادآور شد: امسال با صدور 400 فقره جواز تاسیس صنعتی در گیلان 25 هزار میلیارد ریال تمایل برای سرمایه گذاری در این بخش ثبت شده است.

این مسئول صدور 10 فقره گواهی تحقیق و توسعه صنعتی و دو فقره پروانه تحقیق و توسعه در سال 94 را از دیگر اقدام ها عنوان کرد و متذکر شد: صدور چهار فقره جواز تأسیس خدمات فنی و مهندسی و دو پروانه خدمات مهندسی از دیگر فرآیندها در این راستا بوده است.

وی استقبال و تمایل سرمایه گذاران برای ایجاد واحدهای صنعتی در گیلان را خوب ارزیابی کرد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان