Sunday، 25 February 2024 | یکشنبه، 06 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : استاندار گیلان در شورای حمل و نقل با اشاره به اینکه توسعه ی زیر ساخت های حمل و نقل در سال گذشته به رغم محدودیت شدید مالی روند خوبی را در گیلان طی کرد گفت : توسعه ی این بخش ، بستر مناسب برای جذب سرمایه گذاری های بخش خصوصی و تحقق سیاست های اقتصاد مقاوتی را فراهم می کند.

دکتر نجفی در این نشست که هر یک از مدیران عضو شورای حمل و نقل به ارائه ی گزارشی از اقدامات سال گذشته و سال 95 پرداختند گفت : سال گذشته به رغم محدودیت های شدید مالی در بخشهای راه آهن، آزاد راه، تقاطع ها و کنار گذرها، فرودگاه، بنادر و پایانه های گیلان پروژه های خوبی به بهره برداری رسید .

دکتر نجفی با بیان اینکه در سال 94 بیش از 400 میلیارد تومان در بخش راه آهن، آزاد راه، بزرگراه ها، تقاطع های غیر هم سطح و پل های استان هزینه شد گفت : با تلاش و کوششی که انجام شد در شب عید بخشی از کنارگذر انزلی، آزاد راه رشت- قزوین، کنارگذر لنگرود، خطبه سرا و پل دوم ولایت در انزلی به منظور سهولت در مسافرت ها برای آمد و شد خودروها زیر بار ترافیک رفت.

استاندار گیلان یکی دیگر از مؤلفه های مهم در بخش حمل و نقل را توجه اقتصاد دریا محور و گسترش گردشگری دریایی دانست و گفت : درخصوص تقویت مسافرت های منسجم دریایی برنامه ریزی های دقیق انجام شود و امسال باید سال توسعه بنادر باشد.

وی با اشاره به گزارش مدیر کل بنادر و دریانوردی مبنی بر 114 هزار و 200 نفر دریاگردی در نوروز گفت : ساخت ایستگاه های قایقرانی جدید در انزلی و  افتتاح ترمینال دریایی در سال گذشته پتانسیل خوب برای گسترش مسافرت های دریایی است.

استاندار گیلان همچنین بهره گیری از شرایط استفاده از سرمایه گذاری های پس از برجام در توسعه ی فرودگاه بین المللی سردار جنگل را مهم دانست و گفت : بسترهای لازم در فرودگاه جهت جذب سرمایه گذاری های جدید فراهم شود.

وی با بیان افزایش 57 درصدی استفاده مسافران نوروزی از پروازهای هوایی در گیلان خاطر نشان کرد : بیش از 100 میلیارد تومان پروژه در چند سال اخیر در فرودگاه رشت به بهره برداری رسیده است اما برای افزایش ظرفیت پروازها باید تلاش بیشتری به منظور توسعه ی زیر ساخت های انجام شود.

استاندار گیلان همچنین کاهش میانگین گیلان در برخورداری از سرانه راه های روستایی از میانگین کشوری را از دیگر دستاوردهای استان عنوان کرد و گفت : در سال گذشته بیش از 520 کیلومتر از راه های روستایی گیلان آسفالت شد.

وی همچنین بر توسعه ی ترمینال های حمل و نقل کالا و مسافر، افزایش ایمنی راه ها و جاده ها، بویژه افزایش امکانات گمرک آستارا و پایانه های صادراتی تأکید کرد و گفت : مجموعه ی این اقدامات باید منجر به تسهیل صادرات به کشورهای همسایه بویژه روسیه شود.

وی تأکید کرد : تحرک در بخش حمل و نقل موجب جذب سرمایه گذاری های بیشتر و فراهم شدن بسترهای اجرای اقتصاد مقاومتی می شود.

استاندار گیلان افزود : اجرای طرح های زیر ساختی در بخش حمل و نقل زمینه ساز تحرکات اقتصادی است و بر این اساس امسال باتوجه به فراهم شدن شرایط می توانیم گام های بزرگ تری برداریم و بی شک توسعه بخش حمل و نقل در سال جدید شتاب می یابد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان