Wednesday، 28 February 2024 | چهارشنبه، 09 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : دبیر ستاد ساماندهی سواحل گیلان از آغاز بازرسی کارگروه های هشت گانه ساماندهی سواحل از روند آماده سازی نقاط ساحلی استان در هفته آینده خبر داد.

به نقل از روابط عمومی استانداری گیلان، یونس رنجکش در نخستین جلسه تخصصی کمیته های هشت گانه ستاد ساماندهی سواحل دریای خزر در گیلان اظهار کرد: با توجه به محدودیت هایی که در تامین منابع مالی توسط دولت وجود دارد باید بتوانیم از ظرفیت های بخش خصوصی در ساماندهی سواحل و اقدامات پیشگیرانه استفاده کنیم.

وی افزود: یکی از بهترین محورهای سیاست گذاری در ساماندهی سواحل دریای استان استفاده از ظرفیت های بخش خصوصی است که باید کلیه اعضای کمیته های مربوطه زمینه های مشارکت این بخش را بهتر فراهم کند.

رنجکش تاکید کرد: باید به بخش خصوصی اطمینان داده شود که هرگونه هزینه در بخش ارائه خدمات مطلوب به گردشگران، به نوعی سرمایه گذاری محسوب شده و آنان می توانند از این سرمایه گذاری خود بهره مند شوند.

وی یاد آور شد: در بخش پیشگیری از غریق نیز سیاست ها باید به سمت اقدامات غیر مستقیم باز دارنده برود و در این میان باید ضمن آموزش های لازم به گردشگران و تبلیغات میدانی در این زمینه خدمات مناسب به گردشگران و ایجاد فضاهای تفریحی را گسترش دهیم.

دبیر ستاد ساماندهی سواحل دریای استان گیلان از اعضای کارگروه های تخصصی این ستاد خواست تا برنامه های خود را برای سال جاری حداکثر تا اول اردیبهشت ماه به این ستاد ارائه دهند.

وی تاکید کرد: کاهش تعداد غریق از سیاست های اولویت دار امسال بوده که در کنار آن باید تلاش کنیم با ارائه خدمات مطلوب رضایتمندی گردشگران را درکنار حفظ امنیت و صیانت از حریم عمومی نیز داشته باشیم.

رنجکش همچنین از آغاز بازرسی های اولیه با حضور اعضای کارگروه های هشت گانه از طرح های سالم سازی دریا برای آماده سازی در تابستان امسال خبرداد و گفت: این بازرسی ها از هفته آینده آغاز می شود.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان