Monday، 04 March 2024 | دوشنبه، 14 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : سرکنسول فدراسیون روسیه در رشت با بیان اینکه ایران دارای محصولات متنوع کشاورزی است، گفت: تحریم و ممنوعیت ورود محصولات ترکیه به روسیه فرصت خوبی برای توسعه روابط تجاری با ایران است.

کنستانتین آلکسیف با اشاره به توسعه روابط همکاری ایران و روسیه اظهار کرد: تحریم همکاری روسیه با ترکیه فرصت خوبی برای توسعه روابط تجاری با ایران ایجاد می کند.

وی با بیان اینکه طرف ایرانی دارای محصولات متنوع کشاورزی در زمینه های مختلف است، تصریح کرد: محصولات کشاورزی ایران بهتر از ترکیه بوده و امیدواریم ایران و روسیه از فرصت ایجاد شده در زمینه ممنوعیت ورود کالای ترکیه به روسیه به نفع دو کشور خود استفاده کنند.

سرکنسول فدراسیون روسیه در رشت درباره مشکلات گمرکی صادرکنندگان محصولات کشاورزی به روسیه، گفت: مشکلات گمرکی نباید مانع از صادرات کالای ایرانی به روسیه شود و باید با تلاش دسته جمعی اشکالات موجود در گمرک را برطرف کنیم.

وی با اشاره به اینکه چندین اداره باید در برطرف کردن مشکلات گمرکی صادرکنندگان محصولات کشاورزی همکاری کنند، خاطرنشان کرد: اداره هایی مانند تجارت، امور خارجه، اقتصادی، خدمات آژانس گمرکی، مدیریت محلی و... باید مشکلات را پیگیری و برطرف کنند.

آلکسیف به ظرفیت های کشاورزی گیلان اشاره کرد و یادآور شد: گیلان دارای ظرفیت های خوبی برای همکاری با روسیه است.

وی با تصریح بر اینکه همکاری گیلان با روسیه می تواند الگوی خوبی در بحث تجارت، کشاورزی، گردشگری و... باشد، گفت: می توانیم با گیلان در زمینه های آموزشی، ارتباطات حمل و نقل و دیگر زمینه ها همکاری کنیم.

سرکنسول فدراسیون روسیه در رشت علاقه مندی تجار ایرانی برای همکاری با روسیه را دو طرفه خواند و متذکر شد: روسیه علاقه مند به بسط و گسترش روابط تجاری با ایران بوده است و ما عامل توسعه این روابط در گیلان هستیم./منبع : فارس

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان