Wednesday، 28 February 2024 | چهارشنبه، 09 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : رئیس اداره بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان از تشکیل یک هزار و 600 پرونده تخلف مربوط به آرد و نان طی سال گذشته در این استان خبر داد.

محمد درویش کردار عصر امروز در نشست اداره بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان گزارشی از عملکرد این اداره طی سال گذشته را ارائه کرد.

وی با بیان اینکه سال گذشته 274 مورد گزارش مردمی از تخلفات نان و آرد دریافت شد، اظهار کرد: در این مدت بالغ بر یک هزار و 600 پرونده تخلفاتی در حوزه عرضه و توزیع گندم، سبوس، آرد و نان در استان تشکیل شد.

رئیس اداره بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان انجام 21 هزار مورد بازرسی و نظارت بر عرضه و توزیع گندم، سبوس، آرد و نان استان را از جمله اقدام ها عنوان کرد.

وی با اشاره به اینکه ارزش تخلف پرونده های مذکور یک میلیارد و 307 میلیون ریال بود، تصریح کرد: پرونده های تخلفاتی آرد و نان به مراجع قضایی ارسال شد.

درویش کردار انجام بالغ بر 4 هزار مورد بازرسی مذکور را توسط بازرسان اتاق اصناف از مراکز عرضه گندم، سبوس، آرد، نان و کارخانه های نان ذکر کرد و گفت: بیش از 16 هزار مورد بازرسی توسط بازرسان سازمان صنعت، معدن و تجارت استان انجام شد.

وی با تصریح بر اینکه با پیگیری گزارش ها و شکایات مردمی 156 مورد منجر به کشف تخلف شد، خاطرنشان کرد: عدم درج قیمت و نصب نرخ نامه، عرضه خارج از شبکه و گرانفروشی،  کم فروشی، عدم رعایت دستورالعمل های بهداشتی و استانداردها بیشترین تخلفات ثبت شده در حوزه آرد و نان بوده است.

این مسئول تشکیل 296 پرونده قاچاق کالا به ارزش یک میلیارد و 496 میلیون ریال را از دیگر اقدام ها در سال گذشته عنوان کرد و یادآور شد: در چارچوب مبارزه با قاچاق کالا، 7 هزار و 246 مورد بازرسی از واحدهای صنفی و غیرصنفی انجام شد.

وی با اشاره به اینکه 296 پرونده قاچاق کالا به ارزش بالغ بر یک میلیارد و 496 میلیون ریال در گیلان تشکیل شد، گفت: تعداد 3 هزار و 479 مورد بازرسی در قالب گشت های مشترک با حضور و همکاری پلیس آگاهی، تعزیرات حکومتی، دانشگاه علوم پزشکی، اتاق اصناف و ... انجام شد.

درویش کردار 137 پرونده قاچاق کالا را مربوط به گروه لوازم آرایشی و بهداشتی عنوان کرد و یادآور شد: پرونده تخلفاتی این گروه 588 میلیون ریال بود که برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی ارجاع داده شد.

به گفته وی، محصولات غذایی، دخانی و توتون بیشترین بخش کشف کالای قاچاق پس از لوازم آرایشی و بهداشتی در گیلان را به خود اختصاص دادند.

همرسانی کنید:
برچسب‎ها : تیتر اول 3

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان