Friday، 01 March 2024 | جمعه، 11 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : معاون توسعه مدیریت، پشتیبانی و مشارکت های مردمی سازمان نوسازی مدارس گفت: بیست و شش هزار و ششصد خیر عضو مجمع خیرین مدرسه ساز کشور هستند.

سید باقر مسلمی اظهار داشت: 26 هزار و 600 خیر مدرسه ساز عضو مجمع خیرین مدرسه ساز هستند که 25 هزار و 600 نفر در داخل کشور و هزار خیر ایرانی مدرسه ساز هم خارج از کشور ساکن هستند.

معاون توسعه مدیریت، پشتیبانی و مشارکت های مردمی سازمان نوسازی مدارس کشور گفت: 105 هزار کلاس درس از اول انقلاب تاکنون توسط خیرین مدرسه ساز در نقاط مختلف کشور اعم از شهر و روستا پس از تکمیل تحویل وزارت آموزش و پرورش شده است.

مسلمی تصریح کرد: 20 درصد ساخت و ساز فضاهای آموزشی بعد از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی را خیرین مدرسه ساز انجام داده و این روند در طول سال های پس از پیروزی انقلاب و امسال هم چنان ادامه دارد.

معاون توسعه مدیریت، پشتیبانی و مشارکت های مردمی سازمان نوسازی مدارس کشور اعلام کرد: تا مهرماه امسال 1500 مدرسه در قالب 9 هزار کلاس درس تکمیل و آماده تحویل به وزارت آموزش و پرورش می شود که بیست درصد این میزان را خیرین مدرسه ساز برعهده دارند.

مسلمی خاطرنشان کرد: سیاست کلی آموزش و پرورش در حال حاضر فقط در قالب احداث چند کلاس درس نیست بلکه احداث کارگاه و آزمایشگاه مجهز در کنار احداث فضاهای آموزشی با توجه به رشته های مختلف تحصیلی برای کاربردی شدن تئوری های آموخته شده دانش آموزان است.

معاون توسعه مدیریت، پشتیبانی و مشارکت های مردمی سازمان نوسازی مدارس کشور گفت: تا قبل از پیروزی انقلاب اسلامی فقط 50 هزار کلاس درس احداث شده بود که تاکنون 550 کلاس درس در نقاط مختلف کشور احداث شده و میانگین سرانه هر کلاس درس از 50 متر مربع قبل از انقلاب اسلامی به 160 متر مربع افزایش یافته است.

همرسانی کنید:
برچسب‎ها : تیتر اول 2

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان