Sunday، 25 February 2024 | یکشنبه، 06 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : مهدی حاجتی پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران با تبریک روز ارتش و گرامیداشت یاد شهدا اظهار کرد: در آستانه هفته معلم اجلاسیه شهدای فرهنگی گیلان برگزار می شود.

وی با بیان اینکه اجلاسیه مذکور با سخنرانی علی اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش در 11 اردیبهشت امسال برگزار می شود، افزود: اجلاسیه فرهنگیان برای برگزاری نخستین کنگره ملی 8 هزار شهید گیلان است.

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان با اشاره به اینکه قبل از برگزاری کنگره مذکور اجلاسیه فرهنگیان برگزار می شود، تصریح کرد: نخستین برنامه کنگره ملی 8 هزار شهید گیلان برگزاری اجلاسیه شهدای فرهنگی استان است.

حاجتی حضور 4 هزار و 200 نفر از خانواده جانبازان، ایثارگران و شهدای فرهنگی گیلان را از ویژگی اجلاسیه مذکور عنوان کرد و گفت: در اجلاسیه فرهنگیان چهار عنوان کتاب از جمله وصیتنامه شهدا و دل نوشته دانش آموزان در سفر راهیان نور رونمایی می شود.

وی با بیان اینکه پوستر ویژه اجلاسیه فرهنگیان نخستین کنگره ملی 8 هزار شهید گیلان آماده چاپ است، خاطرنشان کرد: پوستر مذکور در اجلاسیه نصب می شود.

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان یادآور شد: اجرای سرود با موضوع معلم و شهید توسط دانش آموزان در روز اجلاسیه فرهنگیان از دیگر برنامه ها است.

حاجتی طراحی هفت عنوان مسابقه در زمینه های نقاشی، وبلاگ نویسی، هنرهای تجسمی و ... را از دیگر برنامه های اجلاسیه مذکور خواند و اظهار کرد: تاکنون 500 یادواره شهدای دانش آموزی در مدارسی که به نام شهدای دانش آموز و فرهنگی مزین شده، برگزار شده است.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان