Wednesday، 28 February 2024 | چهارشنبه، 09 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : رئیس خانه صنعت و معدن ایران با بیان اینکه ۴۱۵ هزار شغل در بخش صنعت از دست رفته است، خواستار پیگیری وعده بخشودگی جریمه های مالیاتی و حل مشکلات بنگاه های کوچک شد.

عبدالوهاب سهل آبادی در جلسه شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی با طرح این سوال که چند درصد از قانون رفع موانع تولید تاکنون اجرایی شده است، اظهار داشت: در این مدت 415 هزار شغل در بخش صنعت از دست رفته است.

وی افزود: آقای وزیر اقتصاد می گوید برای بخشودگی جرایم مالیاتی کمک می کنیم، اما این وعده ها عملی نمی شود و مدیران کل استان ها به آن عمل نمی کنند.

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران خطاب به طیب نیا گفت: بانک ها خون ما را مکیده اند. ربا و بهره مرکب در بانک ها گرفته می شود. آقای دکتر فکری برای جریمه های دیرکرد بانک ها کنید.

وی ادامه داد: شما با بنگاه های کوچکی که 95 درصد اشتغال را به دوش می کشند و مشکلات متعددی دارند، سروکار دارید، باید برای آنها فکر کنید. یکی از تولیدکنندگان که روزگاری هزار و 400 کارگر داشت، مدتی پیش مرد، اما پول کفنش را اطرافیانش دادند. مشکلات تولید این قدر زیاد است.

سهل آبادی که دل پری از وضعیت فعلی تولید داشت، گفت: سهم ما از کل صادرات در دنیا 41 صدم درصد است که از این میزان 38 صدم آن به فرآورده های نفتی اختصاص دارد. اینکه می گوییم گشایش های بانکی خارجی در حال انجام است، لطفا برای گشایش های داخلی هم کاری بکنید.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان