Wednesday، 28 February 2024 | چهارشنبه، 09 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : معاون اجتماعی و پیشگیری از جرایم دادگستری گیلان گفت: فضایی سالم و امن برای دو حوزه انتخابی رشت و رودبار برای برگزاری دور دوم انتخابات در گیلان فراهم است.

احمد آقایی با اشاره به اینکه معاونت پیشگیری از جرایم دادگستری گیلان بنا بر دستور ریاست کل دادگستری استان در راستای بخشنامه رئیس قوه قضاییه و معاونت اجتماعی قوه قضاییه و بر اساس بند 5 قانون اصل 156 قانون اساسی و ماده 67 قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی در اسفند ماه سال 93 فعالیت خود را آغاز کرد، اظهار داشت: این معاونت در جهت اعتمادسازی و اطمینان بخشی به مردم و ایجاد فضایی امن در راستای برگزاری یک انتخابات سالم فعالیت می کند.

وی با اشاره به اینکه این ستاد با مشارکت بیش از 12 مدیران ارشد استانی تشکیل شده است، افزود: مدیران نظامی، انتظامی، سیاسی، اجرایی، امنیتی، قضایی، فرهنگی و نظارتی اعضای تشکیل دهنده این ستاد هستند.

معاون اجتماعی و پیشگیری از جرایم دادگستری گیلان با بیان این که تاکنون 152 جلسه با 502 مصوبه پیشگیرانه در این ستاد تشکیل شده است، خاطرنشان کرد: تمام این مصوبات در حوزه پیشگیری و در راستای اعتمادسازی و ایجاد یک فضای امن در انتخابات برای مردم است.

آقایی با اشاره به اینکه خوشبختانه 7 اسفند مؤلفه های تأکیدات مقام معظم رهبری درباره مشارکت حداکثری و انتخاب فرد اصلح به منصه ظهور رسید، تصریح کرد: اعضای ستاد پیشگیری در این راستا و در حوزه های انتخابی شهرستان ها و سطح استان به صورت گسترده فعالیت کردند.

معاونت اجتماعی و پیشگیری از جرایم دادگستری گیلان خاطرنشان کرد: اعضای ستاد پیشگیری با در نظر داشتن تأکیدات مقام معظم رهبری و ویژگی هایی را که در قانون معرفی و در کلام مقام معظم رهبری تبیین شده بود، برای شهروندان تشریح کردند.

وی با اشاره به اینکه در آیین نماز جمعه مدارس و دانشگاه و مراسم های مختلف مدیران، افراد اصلح را به مردم معرفی کردند، افزود: مردم در تاریخ 7 اسفند براساس نگاه و ایده خود و معرفی قانون انتخابشان را انجام دادند.

آقایی با اشاره به اینکه گیلان در آستانه برگزاری دوره دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی است، تصریح کرد: در گیلان دو حوزه انتخابی به دوره دوم راه یافتند که مرکز استان رشت با انتخاب دو نماینده از 6 نامزد و رودبار با انتخاب یک نماینده از 2 نامزد در 10 اردیبهشت با یکدیگر رقابت می کنند.

معاون اجتماعی و پیشگیری از جرایم دادگستری گیلان با اشاره به اینکه 56 حوزه انتخابیه در سطح کشور به دور دوم انتخابات راه یافته اند، افزود: 61 نفر از 21 استان در سطح کشور در دور دوم انتخابات به عنوان نماینده در مجلس شورای اسلامی انتخاب می شوند.

آقایی تصریح کرد: در همین راستا معاونت پیشگیری براساس قانون ذاتی خود با نگاهی مشارکتی فعالیتش را افزایش داد و جلساتی را در حوزه تخصصی و ستاد ویژه برگزار کرده است.

وی با اشاره به اینکه دستگاه قضایی در کنار دستگاه های اجرایی و نظارتی با یک عزم جدی در این حوزه ورود کرده اند، افزود: دادستان ها در سطح استان به مانند دوره گذشته با همکاری دستگاه های نظامی، انتظامی، سیاسی، امنیتی و با یاری برادران سپاه در جهت تضمین سلامت انتخابات یک تعامل سازنده دارند.

آقایی خاطرنشان کرد: در دوره اول انتخابات با همکاری این نهادها و سپاه پاسدارن در جهت اعتمادسازی و شناسایی افرادی که نیت درستی از انتخابات نداشته اقدامات بسیاری انجام دادیم.

معاون اجتماعی و پیشگیری از جرایم دادگستری گیلان با بیان اینکه پیمانکاران و افرادی که خرید و فروش رأی می کردند از طریق برادران سپاه با توجه به ظرفیت های بالایی که در شهرستان ها دارند شناسایی شدند، افزود: دادستان ها در سطح شهرستان از روزهای قبل انتخابات این افراد را به حضور خود دعوت و آن ها را توجیه کردند.

آقایی با بیان اینکه این گونه اقدامات جلوی سوءاستفاده افراد سودجو را از انتخابات گرفت، تصریح کرد: در شهرستان ها نتایج بسیار خوبی برای انتخابات رقم خورد و اگر این اقدامات و تدابیر نبود به طور حتم یک خروجی نامطلوبی از انتخابات حاصل می شد.

وی مردم گیلان را مردمی خوب و ولایتمدار دانست و خاطرنشان کرد: امید است با تلاش برای مردم ولایتمدار گیلان در این دو حوزه انتخابیه اعتماد به وجود آوریم تا مردم بتوانند با بصیرتی خاص در راستای کلام مقام معظم رهبری افرادی را که مورد توجه قانون گذاران و نظام و ارزش های نظام است، انتخاب کنند.

معاون اجتماعی و پیشگیری از جرایم دادگستری گیلان با اشاره به اینکه با ایجاد فضایی امن و اعتمادسازی برای مردم باید فضایی مطلوب را فراهم کنیم، خاطرنشان کرد: امید است با فضای مطلوب و امنی که در استان برقرار است مردم همانند 7 اسفند در 10 اردیبهشت نیز حماسه ای عظیم خلق کنند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان