Friday، 01 March 2024 | جمعه، 11 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی  کشور صبح امروز با استاندار دیدار و حکم انتصاب ریاست هیات امنای  انجمن آثار و مفاخر فرهنگی گیلان را به وی اهدا کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛ دکتر محمدعلی نجفی در این دیدار  بر ضرورت زنده نگه داشتن یاد و خاطره آرمانها و اثرات تمامی مفاخر کشور تأکید و خاطر نشان کرد : فرهنگ سازی افتخار بر داشته ها و نیاکان این مرز و بوم به عنوان نیاز جامعه منجر به الگوپذیری و هدایت نسل جوان جامعه می شود.

نماینده عالی دولت در گیلان تصریح کرد : اندیشه های متفکران و اندیشمندان باید ترویج شود تا اثرات ماندگار بزرگان جاودانه بماند.

وی افزود : باید تدبیری اتخاذ شود تا آثار  دانشمندان ایرانی جایگزین هدایای مختلف در کشور شود.

در این دیدار رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی ، نواحی مختلف گیلان را علم خیز و سرشار از وجود دانشنمدان برجسته عنوان کرد و گفت : خیلی از مفاخر مملکت ما هنوز ناشناخته هستند

دکتر مهدی محقق بر عضویت هزار و 200 نفر از اساتید دانشگاه ها و مدارس عالی در انجمن مفاخر کشور اشاره و خاطر نشان کرد : فرهنگ این مملکت بوسیله ی این قشر عظیم نشر پیدا می کند.

رئیس انجمن ترویج زبان و ادبیات فارسی، استاندار گیلان را یک شخصیت علمی معرفی کرد و افزود : همایش هایی که در ترویج زبان و ادبیات فارسی در استان ها برگزار می شود یک همایش عادی نیست بلکه یک حرکت بزرگ علمی و فرهنگی در استان ها است.

گفتنی است یازدهمین همایش بین المللی ترویج زبان و ادبیات فارسی شهریور ماه سال جاری با حضور اساتید و پیشکسوتان 3 نسل از این رشته به منظور تبادل تجربیات به نسل جدید جامعه در دانشگاه گیلان برگزار می شود.

در این دیدار همچنین حکم انتصاب دکتر محمدعلی نجفی استاندار گیلان به سمت ریاست هیات امنای  انجمن آثار و مفاخر فرهنگی گیلان از سوی دکتر مهدی محقق به همراه یک جلد کتاب مفاخر نامه به وی اعطا شد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان