Tuesday، 18 June 2024 | سه شنبه، 29 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : مدیر کل راه و شهرسازی گیلان از راه اندازی یگان حفاظت از اراضی دولتی در این استان خبر داد و گفت: نیروهای این یگان ضابط قضایی هستند.

شعبانعلی خاوری بعداز ظهر امروز در جلسه راه و شهرسازی گیلان با اشاره به اینکه یگان حفاظت از اراضی ملکی دولت با نمایندگی وزارت راه وشهرسازی در استان های کشور ایجاد شده است، اظهار کرد: به زودی این یگان در گیلان راه اندازی می شود.

وی نظارت ویژه بر اراضی ملی و حفاظت از آنها را از اهداف راه اندازی یگان مذکور عنوان کرد و افزود: مقابله با ساخت و سازهای بی رویه، زمین خواری، تصرفات غیرقانونی، تخریب و تغییر کاربری های غیرمجاز از اهداف راه اندازی یگان مذکور است.

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان با اشاره به اینکه امکان مسلح شدن نیروهای یگان وجود دارد، خاطرنشان کرد: یگان ها ضابط خاص قضایی هستند.

به گفته وی، با حضور نیروهای یگان ها و گشت زنی مستمر و استفاده از امکانات تکنولوژی روز، امکان تصرف غیرقانونی املاک و اراضی ملی به حداقل می رسد.

خاوری با تصریح بر اینکه شماره پیامک 100000141 برای دریافت گزارش های تخریب و تصرف و هرگونه تخلفات در زمینه اراضی اعلام می شود، خاطرنشان کرد: با ایجاد یگان حفاظت از اراضی گیلان حراست در این زمینه قوت بیشتری می گیرد.

وی از معرفی «سرهنگ نظمی» به عنوان فرمانده یگان حفاظت از اراضی گیلان خبر داد و یادآور شد: حفاظت از اراضی گیلان پیش از این توسط پرسنل اداری انجام می شد.

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان یگان حفاظت را دارای جایگاه ضابط قضایی دانست و متذکر شد: امروزه نهادهای متولی امر اراضی و حفاظت از منافع ملی دارای یگان مشابه هستند.

وی پیگیری و به سرانجام رساندن گزارش های واصله را از جمله ماموریت های مهم یگان حفاظت از اراضی گیلان عنوان کرد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان