Wednesday، 19 June 2024 | چهارشنبه، 30 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : جلسه شورای اداری صومعه سرا در حالی برگزار شد که مسئولان این شهرستان از توقف فعالیت ۴۵ واحد تولیدی به دلیل رکود اقتصادی و وجود موانع تولید در شهرک صنعتی صومعه سرا خبر دادند.

فرماندار صومعه سرا در جلسه شورای اداری این شهرستان که پیش از ظهر سه شنبه در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد، اظهار کرد: سال ۹۴ با تمام فشارها و تحریم ها با رهبری داهیانه مقام معظم رهبری و تلاش دولت پایان یافت.

حسین اسماعیل پور با اشاره به تفرقه افکنی و توطئه برخی از عوامل خارجی و داخلی علیه نظام، افزود: خوشبختانه توانستیم با بهره گیری از منویات و تذکرات رهبری سال ۹۴ را با اقتدار و توسعه به اتمام برسانیم.

وی به تلاش قابل تقدیر دستگاه های اجرای همانند تأمین اجتماعی، برق، گاز و راه و شهرسازی شهرستان صومعه سرا در سال گذشته اشاره و تاکید کرد: در سالی که به فرموده مقام معظم رهبری سال «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» نامگذاری شده همه دستگاه های اجرایی باید تلاش کرده تا بتوانند در حوزه فعالیت خود تحول ایجاد کنند.

فرماندار صومعه سرا در ادامه به موضوع اقتصاد مقاومتی و اجرای آن در شهرستان اشاره و تصریح کرد: متاسفانه تاکنون فقط در این حوزه حرف زده شده و عملی خاصی صورت نگرفته است

وی تحقق اقتصاد مقاومتی را منوط به درک صحیح مسئولان از این مقوله دانست و تصریح کرد: با شرایط موجود نمی توان به محقق شدن اقتصاد مقاومتی در شهرستان امیدوار بود.

۱۲ میلیارد ریال مطالبات تصفیه نشده واحدهای صنعتی

رئیس شهرک صنعتی صومعه سرا در ادامه این جلسه با بیان اینکه برای رفع مشکلات موجود در این شهرک نیاز به همکاری و کمک همه مسئولان احساس می شود، اظهار کرد: شهرک صنعتی صومعه سرا در زمینی به مساحت ۱۰۰ هکتار با ۷۰ هکتار عرصه صنعتی در حوزه های مواد غذایی، شیمیایی، برق و الکترونیک، نساجی و... بنا شد.

عبدالله حسین پور با اشاره به واگذاری بیش از ۴۳ درصداز شهرک در قالب ۱۱۲ واحد تولیدی و صنعتی، افزود: از این تعداد ۷۶ واحد با اشتغال زایی برای بیش از یک هزار و ۱۰۰ نفر به بهره برداری رسید.

وی ادامه داد: متاسفانه در حال حاضر و با توجه به مشکلات برف سنگین سال ۹۲ و رکود اقتصادی واحدهای تولیدی و صنعتی فقط ۲۷ واحد با ۴۵۰ نیروکار در حال فعالیت بوده و این مسائل سبب تعطیلی ۴۵ واحد صنعتی شده است.

رئیس شهرک صنعتی صومعه سرا به ۱۷ هکتار از اراضی تصرف شده این شهرک توسط مردم منطقه و کشاورزان نیز اشاره کرد و گفت: در زمان کشت و زرع وعبور و مرور این اهالی مشکلات فراوانی برای شهرک ایجاد می شود.

وی توسعه و رشد شهرک صنعتی صومعه سرا را منوط به توجه ویژه مسئولان شهرستان و استان دانست و یادآورشد: هنوز در بخشی هایی از شهرک برای تأمین زیرساخت ها با مشکل مواجه هستیم.

حسین پور به مطالبات وصول نشده شهرک از واحدهای تولیدی صنعتی فعال نیز اشاره و تصریح کرد: ۱۲ میلیارد ریال مطالبات شهرک به دلیل تعطیلی و رکود واحدهای تولیدی صنعتی به تأخیر افتاده و وصول نشده است.

وی راهکار برون رفت شهرک صنعتی صومعه سرا از مشکلات و رکود را جذب سرمایه گذار و هدایت آن به سمت این شهرک اعلام کرد و افزود: با نیاز سنجی جامعه و اعطای تسهیلات کم بهره می توانیم بخشی از مشکلات شهرک را حل کنیم./ منبع : مهر

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان