Tuesday، 18 June 2024 | سه شنبه، 29 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : دستیار ویژه و مشاور عالی مقام معظم رهبری در امور نظامی گفت: ائتلاف به رهبری آمریکا در منطقه با شکست مواجه شده و ائتلاف به رهبری ایران در حال پیروزی است.

سرلشکر سید یحیی رحیم صفوی امشب در حاشیه برگزاری نخستین کنگره ملی 8 هزار شهید گیلان در برنامه خبری «در یک نگاه» شبکه باران با اشاره به تشکیل دو ائتلاف در منطقه، اظهار کرد: یک ائتلاف به رهبری آمریکا، صهیونیست ها و برخی از کشورهای عربی و ترکیه به طور ویژه در مسائل سوریه به دنبال سرنگونی رژیم بشار اسد و تجزیه این کشور است.

وی به تشکیل ائتلاف دیگری به رهبری ایران، روسیه، سوریه، عراق و حزب الله لبنان در منطقه اشاره کرد و افزود: در مدت پنج سال گذشته ائتلاف به رهبری آمریکا نتوانسته به اهداف خود برسد.

دستیار ویژه و مشاور عالی مقام معظم رهبری در امور نظامی با بیان اینکه تعداد 200 تا 300 هزار نفر از مردم بی گناه سوریه در سال های گذشته کشته شدند، تصریح کرد: کشتار مردم مسلمان به نفع رژیم صهیونیستی است ضمن اینکه بازارهای اسلحه آمریکا و اروپا تقویت می شود.

رحیم صفوی بر تقویم محور مقاومت در منطقه تأکید کرد و گفت: ایران به دنبال این موضوع است تغییراتی در کشورهای سوریه، عراق و لبنان که محور مقاومت هستند، ایجاد نشود.

وی با اشاره به اینکه مردم سوریه حکومت خود را دوست دارند، بیان کرد: در انتخابات اخیر پارلمانی سوریه مشاهده کردیم درصد بالایی از مردم سوریه حتی از اهل تسنن به نظام سیاسی کنونی این کشور وفادار هستند.

*ایران به دنبال تثبیت وضعیت عراق و سوریه است

دستیار ویژه و مشاور عالی مقام معظم رهبری در امور نظامی، هدف ایران را تثبیت وضعیت و امنیت در عراق و سوریه دانست و خاطرنشان کرد: به دنبال حفظ پایداری کشورهای مقاومت در منطقه هستیم.

رحیم صفوی با تأکید براینکه مخالف تجزیه عراق و سوریه هستیم، یادآور شد: تجزیه کشورهای اسلامی را به ضرر ملت ها و دولت های اسلامی می دانیم.

وی متذکر شد: تصور می کنم ائتلاف نخست به رهبری آمریکا با شکست مواجه شده و ائتلاف به رهبری ایران، سوریه، عراق و حزب الله لبنان در حال به پیروزی رسیدن است.

دستیار ویژه و مشاور عالی مقام معظم رهبری در امور نظامی خواستار به پایان رسیدن جنگ خانمان سوز و کشتار مردم مظلوم سوریه و عراق شد و اظهار کرد: بیشتر مردمی که در سوریه و عراق کشته می شوند از اهل تسنن هستند و بیشترین خسارت به آنها وارد شده است.

رحیم صفوی با اشاره به اینکه اهل سنت در عراق و سوریه نسبت به ناموس و وطن خود غیرت دارند، بیان کرد: فجایعی که در عراق و سوریه اتفاق می افتد با روح اسلام و انسانیت سازگاری ندارد.

وی، گروه های تروریستی و داعش را دست پرورده سازمان های اطلاعاتی غرب خواند و افزود: بیش از یک هزار زن و دختر سوری را در ترکیه به کشورهای جنوبی حاشیه خلیج فارس فروختند و در هیچکدام از مکتب های انسانی این فجایع جایگاهی ندارد.

دستیار ویژه و مشاور عالی مقام معظم رهبری در امور نظامی با بیان اینکه ایران با رفتار گروه های تروریستی مخالف است، تصریح کرد: کمک های معنوی و مادی ایران و حتی عزیزانی که جان خود را برای دفاع از حرم زینب(س) فدا می کنند در راستای فلسفه مذکور است و امیدواریم ائتلاف ایران به پیروزی برسد و ائتلاف آمریکا با شکست مواجه شود.

رحیم صفوی به خرید 30 میلیارد دلار سلاح توسط عربستان سعودی از آمریکا و کشورهای غربی از سال 2010 تا 2014 میلادی اشاره کرد و گفت: حتی یک گلوله از سلا ح های خریداری شده به طرف رژیم صهیونیستی شلیک نشده است و بمب ها روی سر مردم مظلوم یمن ریخته می شود.

وی با اشاره به مدیریت آمریکا و رژیم صهیونیستی در جنگ افروزی در منطقه، خاطرنشان کرد: کشورهایی که موجب ایجاد ناامنی در عراق، سوریه، یمن و بحرین شدند در حقیقت تحت مدیریت آمریکا حرکت می کنند در حالی که اسلام از رفتار خشن غیر انسانی و غیر اسلامی بیزار است.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان