Tuesday، 18 June 2024 | سه شنبه، 29 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : مشاور وزیر کشور گفت: زنان جوان و مادران غیور شهدای مدافع حرم، زنانگی و ایثار و فداکاری را با شکوه و زیبایی وصف ناپذیری معنا کردند.

فهیمه فرهمندپور پیش از ظهر امروز در اجلاسیه زنان کنگره 8 هزار شهید گیلان که در میدان شهدای ذهاب رشت برگزار شد، اظهار داشت: در شرایطی امروز در نشست بزرگداشت مقام شهدا و زنان شهید جمع شدیم که 3 مناسبت میلاد حضرت زهرا(س)، ولادت امام علی(ع) و بزرگداشت مقام معلم را پشت سر گذاشتیم.

وی با بیان اینکه ارزشمندترین معلمان ما پدران و مادران ما هستند و نقش زیادی در تعلیم و تربیت ما ایفا می کنند، گفت: معنای زندگی به آینده در یک نگاه کلان نگاه به یک استان یا یک فرهنگ به جهان هستی انسان است و معنای زندگی چرایی و چگونگی ورود به هستی است.

وی با اشاره به اینکه اگر به چرا و چگونگی معنای جهان هستی با دیدگاه مادی بنگریم و بر این اعتقاد باشیم که از هیچ آمده ایم و به هیچ می پیوندیم و دنیا و زندگی را به مانند سفره غذایی می بینیم که باید در هر حال مانند گرسنه ای به آن چنگ بزنیم افزود: در این دیدگاه لذت و نفع خود را بر مبنای مادی قرار داده و فداکاری و شهادت و رشادت در این دیدگاه معنی ندارد.

فرهمند با اشاره به اینکه تلاش برای بهبود زندگی در  دیدگاه مادی وجود ندارد، خاطرنشان کرد: در این دیدگاه تلاش برای بهبود زندگی انسان و تربیت نسل های متعالی یک زحمت عبث است و شهید و شهادت معنایی نامفهوم است و این گونه دیدگاه یک دیدگاه پوچ است.

مشاور وزیر کشور با بیان اینکه اگر معنای زندگی را در تبیین قدرت الهی امانتداری عزت و قدرت لامتناهی دیده شود آنگاه فداکاری باعث شکوفایی می شود، تصریح کرد: معنای زندگی در تبیین قدرت بی انتهای الهی به یک رابطه عمیق دست پیدا می کنیم و آنجا است که ارزش های مادی بی ارزش و ارزش های معنوی جلوه گر می شوند.

وی با اشاره به اینکه نسل ما نسلی خوشبخت و خوشوقت است، تصریح کرد: نسل ما نسلی ارزشمند است که از ابتدا زندگی در مسیری قرار گرفته که براساس تبیین الهی زندگی را معنا کردیم.

فرهمند با اشاره به اینکه از ابتدای نسل انقلاب مسیر زندگی جوانان و غیور مردان ایران اسلامی و مادران غیور کشور در مسیر تبیین الهی قرارگرفته است افزود: زنان و مادرانی که عشق زندگی و شریک زندگی و فداکاری را با صبر و استقامت به میدان های جنگ فرستادند، به درستی ارزش های معنوی را شکوفا و معنا کردند.

مشاور وزیر کشور با بیان اینکه دیدار خانواده شهدای مدافع حرم یک حال و هوای معنوی الهی به همراه دارد خاطرنشان کرد:  زنان جوان و مادران غیور شهدای مدافع حرم، زنانگی و ایثار و فداکاری را با شکوه و زیبایی وصف ناپذیری معنا کردند.

وی با اشاره به اینکه در دوران دفاع مقدس تعداد اندکی از مادران جوانان خود را از مرزها خارج می کردند و گروه عظیمی از مادران و زنان عزیزان خود را به سوی جبهه ها می فرستادند، تصریح کرد: برخی از این جوانان که از مرز خارج می شدند جان خود را از دست دادند و گروهی هم در راه خدا به شهادت رسیدند برای مادران چه چیزی می تواند معنوی تر از گذشتن از فرزند در راه خدا باشد.

مشاور وزیر کشور با اشاره به اینکه معنای واقعی زندگی با جهاد در راه خدا اسلام و ارزش های مقدس اسلامی است، تصریح کرد: کشتن و کشته شدن و جنگ زیبا نیست اما زمانی که در قالب جهاد و شهادت قرار می گیرد زیبا و گورا می شود.

فرهمند خاطرنشان کرد: زنانگی در مسیر تبیین ارزش های الهی معنا پیدا می کند و این معنا در زنان و مادران ایران اسلامی که عزیزان خود را در راه خدا فدا کردند و در مواقع لزوم سلاح به دست گرفتن و وارد میدان جنگ شدند، نمود پیدا کرد.

وی با اشاره به اینکه با ید در مقابل این زنان و مادران پیشانی به خاک نهاد، تصریح کرد: شایسته است در مقابل این گونه زنان و مادرانی که با تقدیم جان عزیزان خود، راه ارزش های انقلاب را هموار کردند سر تعظیم فرود آورد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان