Monday، 17 June 2024 | دوشنبه، 28 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان گفت: اشتغال پایدار از طریق سرمایه گذاری در گردشگری باید با جدیت دنبال شود،زیرا هزینه ایجاد یک فرصت شغلی در این صنعت به مراتب بسیار پایین تر از دیگر صنایع است.

رضا علیزاده در نشست هم اندیشی فعالان صنعت گردشگری که با حضور جمعی از فعالان و نمایندگان تشکل های گردشگری استان برگزار شد، ایجاد امنیت برای گردشگران را یک ضرورت خواند و گفت:شادکامی و شادمانی مردم در گرو احساس امنیت است.

وی با بیان اینکه در مناسبات داخلی و خارجی،امنیت و گردشگری دو مقوله وابسته به یکدیگر هستند؛ اذعان داشت: امنیت و گردشگری در تعامل دوجانبه می توانند تأثیر افزایشی و هم تأثیر کاهشی داشته باشند.

علیزاده با تاکید بر اینکه تلاش دولت تدبیر و امید ایجاد آسایش برای مردم و نقش آفرینی ملت در ساختن ایرانی آباد است، گردشگری صنعتی مهیج و مردمی است که نشاط عمومی را مهیا می سازد.

این مسئول گیلان را استانی موفق در امر گردشگری دانست و افزود:صیانت از حقوق گردشگران و نیز برقراری امنیت این موفقیت را محقق کرده است.

وی اقتصاد گردشگری را به دلیل ویژگی هایی مانند اتکا به تولید داخلی، درون زایی و ارتباط با اقتصادهای کوچک و فراگیر؛ امری مهم و موثر در ارتقای اقتصاد مقاومتی معرفی و اضافه کرد: پتانسیل های بالای استان گیلان در زمینه طبیعت بکر، زراعت مستمر،جاذبه های گردشگری متعدد و صنایع دستی غنی نفش موثری در شکوفایی اقتصاد مقاومتی دارد.

مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان بر جدیت در اقدام و عمل تاکید کرد و افزود: رونق اقتصادی و اشتغال پایدار از طریق سرمایه گذاری در گردشگری باید با جدیت دنبال شود، زیرا هزینه ایجاد یک فرصت شغلی در صنعت گردشگری به مراتب بسیار پایین تر از دیگر صنایع است.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان