Tuesday، 18 June 2024 | سه شنبه، 29 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : سرپرست شرکت آب منطقه ای گیلان از رهاسازی روزانه 16 میلیون متر مکعب آب سد سفیدرود به شالیزارهای این استان خبر داد.

مجید نیکخوی بعد از ظهر امروز در حاشیه رهاسازی آب سد سفیدرود به خبرنگار فارس اظهار کرد: آب اندازی کانال های آبیاری کشاورزی گیلان از امروز آغاز شده است.

وی خروجی آب سد سفیدرود را 215 میلیون متر مکعب بر ثانیه عنوان کرد و گفت: ورودی آب به سد سفیدرود نیز حدود 215 میلیون متر مکعب آب بر ثانیه است.

سرپرست شرکت آب منطقه ای گیلان آب گذاری کانال های آبیاری را بستگی به نذورات جوی دانست و تصریح کرد: روزانه 16 میلیون متر مکعب آب سد سفیدرود برای شالیزارهای گیلان رهاسازی می شود.

این مسئول، مدت رهاسازی آب از سد سفیدرود را تا پایان اردیبهشت ماه جاری عنوان کرد و گفت: پس از این تاریخ آب به صورت نوبت بندی در اختیار کشاورزان قرار می گیرد.

نیکخوی با تأکید بر ضرورت صرفه جویی در مصرف آب کشاورزی، خاطرنشان کرد: از اواخر اردیبهشت ماه آب سد سفیدرود نوبت بندی می شود.

به گفته وی، سد سفیدرود تنها سد مخزنی گیلان است که آب 180 هزار هکتار شالیزارهای گیلان از 238 هزار هکتار شالیزار این استان را تأمین می کند.

 سرپرست شرکت آب منطقه ای گیلان از کشاورزان این استان خواست با استفاده بهینه از آب سد سفیدرود شالیزارهای خود را برای نشای برنج آماده کنند.

330 هزار خانوار کشاورز آبخور سد سفیدرود هستند و کشت و کار برنج تا مرداد ماه ادامه دارد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان