Monday، 17 June 2024 | دوشنبه، 28 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : آیت الله نوری همدانی از مراجع عظام تقلید گفت: انقلاب اسلامی که با مجاهدت های امام راحل عظیم الشأن به ثمر رسید، به مردم ایران خودباوری داد.

آیت الله حسین نوری همدانی روز سه شنبه در اجلاسیه اصلی اولین کنگره هشت هزار شهید استان گیلان که در رشت برگزار شد، نظام اسلامی را خونبهای شهدا دانست و افزود: انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی (ره) به مردم ایران، خودباوری و شجاعت داد و در نتیجه این خودباوری ها توانسته ایم به پیشرفت های بسیاری برسیم.

وی اظهار داشت: با مجاهدت ها ، فداکاری ها و دستیابی مردم ایران به موشک های دوربرد و تجهیزات جنگی که در سایه همین خودباوری به دست آمده؛ لرزه بر اندام دشمن انداخته ایم.

آیت الله نوری همدانی اضافه کرد: استکبارستیزی، ظلم ستیزی و صهیونیسم ستیزی را نظام اسلامی ایران به جهانیان آموخت.

وی یادآور شد: ایران اسلامی با رهبری های مقام معظم رهبری، به پناهگاه مستضعفان و مظلومان جهان تبدیل شده و بیداری اسلامی را در جهان بوجود آورده و پناهی برای مظلومان کشورهایی همچون یمن، مصر و دیگر بلاد اسلامی شده است.

آیت الله نوری همدانی گفت: خداوند با هر قطره خون، تمامی گناهان شهدا را می بخشد و قبل از اینکه جان به جان آفرین تسلیم کنند، مکان خود در بهشت را می بینند.

وی افزود: باید قدرشناس خون شهدا باشیم زیرا هرچه داریم مرهون خون شهدا، مجاهدان و جهادگران هستیم.

آیت الله نوری همدانی ادامه داد: انقلاب اسلامی، زمینه ظهور منجی عالم بشریت است تا این امانت، به دست صاحب اصلی آن برسد.

وی با یادآوری نقش مردم گیلان در تاریخ تشیع از دلاوری های آل بویه تا انقلاب اسلامی افزود: این استان همیشه در تاریخ تشیع پیشرو بوده است.

اولین کنگره هشت هزار شهید گیلان، شنبه گذشته با افتتاح اجلاسیه شهدای فرهنگی استان و با سخنرانی وزیر آموزش و پرورش در رشت آغاز شد. در طول برگزاری کنگره هشت هزار شهید گیلان، اجلاسیه های شهدای فرهنگی، اجلاسیه بانوان، اجلاسیه نقش رزمندگان و ایثارگران برگزار شده است.

امروز (سه شنبه) پیام رهبر معظم انقلاب اسلامی به این کنگره، توسط آیت الله زین العابدین قربانی نماینده ولی فقیه در گیلان قرائت شد.

همچنین در این اجلاسیه، سردار قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی سخنرانی کرد. پیکر دو شهید گمنام نیز در پایان این مراسم، با حضور پرشور مردم، تشییع شد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان