Wednesday، 19 June 2024 | چهارشنبه، 30 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : سردار محمد عبدالله پور در اجلاسیه 8 هزار قهرمان در میدان شهدای ذهاب این شهر با عرض خیرمقدم به حاضران به ویژه آیت الله نوری همدانی و سردار قاسم سلیمانی در نخستین کنگره ملی هشت هزار شهید گیلان اظهار کرد: این کنگره برای حراست و حفظ دستاوردهای دفاع مقدس است.

وی با بیان اینکه رزمندگان و فرماندهان گیلان در دو بعد مادی و معنوی در دوران دفاع مقدس خوش درخشیدند، تصریح کرد: مقام معظم رهبری از آنها به عنوان ستارگان درخشان یاد کردند.

فرمانده سپاه قدس گیلان با اشاره به اینکه نخستین کسی که در ایران حکومت مینیاتوری ایجاد کرد، شهید میرزا کوچک بود، خاطرنشان کرد: سیدیونس رودباری نیز شهید نهضت انقلاب اسلامی بود و در دوران دفاع مقدس رزمندگان گیلانی در یگان های مختلف حضور فعال داشتند.

وی گیلان را دارای 4 هزار شهید ارتش دانست و تصریح کرد: گیلان مقام نخست پشتیبانی از جنگ را کسب کرد و اعزام یک هزار و 500 کامیون کمک های مردم گیلان به جبهه های جنگ زبانزد بود.

عبدالله پور گیلان را دارای هشت هزار شهید، 24 هزار آزاده و 21 هزار جانباز دانست و گفت: گیلان 160 شهید اهل تسنن، 156 شهید روحانی و 33 شهیده زن دارد.

وی با اشاره به اینکه لقب قهرمان توسط مقام معظم رهبری به شهید املاکی اهدا شده است، خاطرنشان کرد: گیلان مقام نخست برگزاری یادواره شهدا در کشور را کسب کرده است.

این مسئول یادآور شد: گیلان 12 شهید مدافع حرم تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.

به گزارش فارس، از آثار فرهنگی شهدای گیلان در کنگره ملی هشت هزار شهید گیلان و 207 جلد زندگینامه شهدای این استان رونمایی شد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان