Tuesday، 18 June 2024 | سه شنبه، 29 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : آیت الله قربانی در نشست علما و روحانیون گیلان در حضور آیت الله نوری همدانی در حوزه علمیه امیرالمومنین رشت گفت : دین اسلام دین علم و اخلاق است.

وی افزود: برخلاف کسانی که دشمنان  به قرآن و حقایق دین می نگرند برخی ها متاسفانه قرآن را بازگوی  خرافات زمان می دانند .

نماینده ولی فقیه در گیلان با بیان اینکه قران کتاب زندگی است، افزود:  پیامبر اسلام بزرگترین معلم و هدایت کننده بشریت است .

قربانی قران را  کتاب  راز و رمز دانست و افزود:   قرآن شامل   اعتقاداتی  است که از مو باریک تر و از شمشیر برنده تر است .

وی با بیان اینکه حوزه های علمیه را تنها نباید با قم و نجف  خلاصه کرد گفت: همه شهر های  کشور باید مرکز علمیه باشند .

نماینده ولی فقیه در گیلان با بیان اینکه از قبل انقلاب گیلان مرکز  عیش  و خوشگدرانی  بود، بیان کرد: استعدادهایی که در این محیط فراهم است باید جذب شوند و گیلان به قطب  فرهنگی تبدیل  شده است.

وی با بیان اینکه تاسیس حوزه امیرالمومنین(ع) رشت  در راستای قطب شدن گیلان در کشور است، گفت:  تربیت یک هزار و ۶۰۰ طلبه در این مرکز  چیزی جز  تفسیر  ما می توانیم امام (ره) نبود.

قربانی با بیان اینکه حوزه بزرگ و بین المللی امیرالمومنین  علی (ع)  به کمک همه بزرگان  و مردم مومن درست شده است گفت: بحمدالله  امروز این حوزه به قطب و پایگاه فرهنگی و مذهبی تبدیل شده است.

وی  با بیان اینکه امروز ۸۰هزار طلبه و روحانی  در  قم زندگی  می کنند، افزود: چرا باید با این تعداد طلبه برخی مناطق برای داشتن یک روحانی  له له بزند.

نماینده ولی فقیه در گیلان با تأکید بر اینکه نباید تربیت فرزندان و جامعه را به ماهواره ها بسپاریم، گفت: همه باید  برای  میکروب زدایی کمک کنیم.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان