Monday، 17 June 2024 | دوشنبه، 28 خرداد 1403
1 2

 اختصاصی گیلانیان : همایش ستاد اصولگرایان استان گیلان در حضور حضرت آیت الله قربانی ، نماینده مقام معظم رهبری در گیلان و امام جمعه رشت در بیت ایشان تشکیل شد.

حضرت آیت الله قربانی طی سخنانی در این همایش گفت: دلیل تشکیل این جلسه این است که از طرف آیت الله مهدوی و آقای تقوی و آقای لاریجانی و بعضی از بزرگان دیگر چند تلفن به بنده شد که ما تصمیم داریم اصولگرایان استان ها و شهرستان ها را از خطری که مجلس و انقلاب را تهدید می کند، متوجه نماییم و حساسیت انتخابات را متذکر شویم تا احساس مسئولیت بیشتری در این زمینه داشته باشند.

وی ادامه داد: روی این دلیل به عنوان ورود مستقیم ، این جلسه را تشکیل دادیم تا یک عده افراد امین به انقلاب و رهبری و نظام و بصیر را از ناحیه ما تعیین و معرفی کنیم و این آقایان در نشست های مستمر و هوشیارانه شان با ائمه جمعه شهرستان ها گروه هائی متشکل از نیروهای مخلص و امین به انقلاب و آزموده را  زیر نظر ائمه جمعه تشکیل دهند و افراد مورد اعتماد نظام را شناسائی و در انتخابات بعنوان کاندیدا معرفی نمایند و یا از کاندیداهای منطبق با ضوابط ما حمایت نمایند.

نماینده مقام معظم رهبری در گیلان در خصوص اهمیت و حساسیت مجلس در این برحه زمانی گفت: اگر در میان دویست و چند نماینده، فقط پنج نماینده ناباب به مجلس راه پیدا کند و دارای تریبون شود و حرف های آمریکا و اسرائیل و منحرفین را در مجلس شورای اسلامی بیان کند، با این بوق های تبلیغاتی و ماهواره هائی که در اختیار دشمنان ما هست چه می کنند؟

وی ادامه داد: به عنوان مثال در حال حاضر بیست درصد مردم سوریه مخالف و در مقابل هشتاد درصد موافق اسد هستند؛ اما تمام رادیوها و تلویزیون های بیگانه در تلاش هستند بیست درصد را چنان بزرگ کنند که تا این شبهه ایجاد شود که گویا در دنیا هیچ مسئله ای جز مسئله سوریه وجود ندارد ، فقط سوریه با مشکل مواجه هست و باید آنجا را اصلاح کرد.

وی همچنین گفت: روی این حساب اگر در ایران پنج نفر نماینده منحرف که از دشمنان ما الهام می گیرند به مجلس راه بیابند و دو کلمه حرف آمریکا و اسرائیل را بزند تمام بوق تهای بلیغاتی دنیا روی آن متمرکز می شوند و پیشرفت های علمی، آرامش و امنیت، اصلاحات و وحدت مردم کشور را نادیده می گیرند روی این جهت حتی یک نماینده فاسد هم نباید به مجلس راه پیدا کند.

حضرت آیت الله قربانی گفت: ولی با این پول هائی که در کار هست و می شود آراء را خرید، با وعده و وعیدها و پست دادن ها که الآن ما شاهد آن هستیم که یک عده ای را بعنوان فرماندار، بخشدار، مدیر کل و امثال این ها در رأس کار قرار می دهند، می شود به جای یک نماینده، ده ها نماینده منحرف به مجلس فرستاد و اگر ما ناظر و مراقب نباشیم، همان بلاهائی که در دور ششم مجلس بر سر ما آمد، تحصن کردند، چه کردند، چه کردند، تکرار خواهد شد و آن بلائی که در سال 88 به عنوان فتنه در این کشور رخ داد و می رفت نظام از بین برود، اتفاق خواهد افتاد.

وی ادامه داد: اگر سخنان رهبر نبود، گریه های مخلصانه او نبود، جامعه ما کجا می رفت؟ و ما امروز این جمهوری اسلامی را نداشتیم. اما نباید همه بار روی دوش رهبر باشد. ماها باید ایادی رهبر باشیم. ماها باید زبان و چشم رهبری در ولایات باشیم، همه جا مراقب باشیم، افراید نیایند خودشان را جا بزنند و بعد اسلام و انقلاب را از ریشه بزنند. باید افراد مؤمن، متعهد، ارزشی، اصولگرا را انتخاب کنیم.

امام جمعه رشت گفت: وقتی می گوییم اصولگرا معنیش این نیست که اصولگرایان گیلان همین شماها هستید، خیلی ها هستند که اصولگرا هستند و ما آنها را بنا به دلایلی نتوانستیم در اینجا دعوت کنیم و در آینده این کار را خواهیم کرد.

وی گفت: ما نمی خواهیم تنها عده خاصی را به مجلس بفرستیم، همانطوری که حضرت آیت الله مهدوی فرمودند، کسانی که حتی به میرحسین رأی دادند که یقیناً در میان شماها هم هستند، باید جذب شوند. چرا؟ چون شورای نگهبان گفت این آدم شایسته رأی دادن هست؛ وقتی شورای نگهبان تأیید کرد، یعنی جایز است من به ایشان رأی بدهم، بخصوص ایشان نخست وزیر امام بود.

وی در ادامه افزود: اما وقتی انتخابات پیش آمد، بنای ایشان از بین بردن انقلاب بود و هنوز هم حاضر نیست بگوید من اشتباه کرده ام، قانون اساسی را قبول ندارد در حالیکه در قانون اساسی ولایت فقیه هست و در شرع ما ولایت فقیه هست که ایشان قبول ندارد. کسانی که به ایشان رأی دادند، بعد وقتی تخم دو زرده اش را دیدند، اعلام برائت کردند، بنابراین نمی توانیم بگوئیم تو مسلمان نیستی و حق نماینده شدن را نداری، و یاحق رأی دادن را نداری.

نماینده مقام معظم رهبری در گیلان گفت: آن روز بنده خدا با حجت رأی داد، حجتش هم شورای نگهبان بود و امروز هم با حجت برگشته است و می شود ایشان را پذیرفت، این آدم هم در حقیقت اصولگرا هست، منتهی کسی که یک چنین اشتباهی کرده آدم دلش نمی آید به او دل بدهد.

وی گفت: اینکه ما می گوییم امام باید معصوم باشد، برای چیست؟ اگر یک خلاف و معصیتی بکند اعتبارش در میان مردم از بین می رود. آدم می گوید: کسی که اینجا این خلاف را کرده فردا هم ممکن است تکرارش کند، اما کسی در تمام طول عمرش نه خطا و نه اشتباه کرده، آدم به او اعتماد پیدا می کند، و لذا انبیاء باید معصوم باشند، امامان باید معصوم باشند، حالا کسانی که یک چنین خطائی کرده اند و از آینده خبر نداشته اند، ما ممکن است به او رأی ندهیم، به اصولگرا رأی بدهیم، اما او حق دارد در این انتخابات ورود کند.

وی ادامه داد: و لذا حضرت آیت الله مهدوی از قول رهبری نقل کرد، کسانی که یک چنین اشتباهاتی کرده اند، اگر اعتراف به اشتباه شان بکنند و متعهد به عدم تکرار شوند او هم حق دارد در انتخابات شرکت بکند، شورای نگهبان هم می تواند او را تایید کند، مگر دلایل زنده دیگری داشته باشد. روی این حساب اصولگرا فقط این جمع نیست، خیلی ها اصولگرا هستند.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری گفت: منظورمان از تشکیل این جلسه این است که در آینده نزدیک انتخابات داریم و از الآن باید دست اندرکار باشیم و افراد صالح را شناسایی و آماده ورود به صحنه بکنیم و یا اگر در صحنه هستند از آن ها حمایت بکنیم و کسانی که می خواهند از بازار آشفته استفاده بکنند از الآن هشدار بدهیم.

وی با اشاره فرموده پیامبر گرامی اسلام که مؤمن از یک سوراخ دوبار گزیده نمی شود گفت: ما در گذشته بی احتیاط بودیم؛ ولی اگر حالا آمدند هر کسی را خواستند به عنواند نماینده معرفی کنند و اراذل و اوباش می خواهند از او حمایت کنند، باید هشدار بدهیم.

حضرت آیت الله قربانی در سفارش به ادمه جمعه استان گفت: ائمه جمعه سنگرداران دین هستند؛ در خطبه های نماز جمعه و سخنرانی ها تنها مسایل سیاسی جهان را برای مردم نگویند که آمریکا این است و اسرائیل آنطور است، آمریکا و اسرائیل در منطقه چه می کنند؟ دشمنان ما چه می کنند؛ ائمه جمعه افراد صالح را خودشان در نماز جمعه تعرفه نکنند. ملاک ها و معیارها را برای مردم تشریح بکنند، کسانی که ارزش های اسلامی و انقلاب و جنگ و ولایت و احکام الهی را قبول دارند و پشتشان به جاهای دیگر گرم نیست معرفی کنند طبعاً مردم مسلمان هستند، به نمازهای جمعه و ائمه جمعه توجه دارند، به ولایت معتقدند، راه را نشان بدهیم مردم خودشان افراد بصیر، ارزشی ، اصولگرا، مورد اعتماد ، پاسدار خون شهداء ، حامی رزمندگان و مجاهدان فی سبیل الله و مجری رهنمودهای رهبری و قانون اساسی، خیرخواه خود را انتخاب می کنند.

ان شاءالله در آینده این جلسات با ابعاد وسیع تر ادامه خواهد یافت.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان