Wednesday، 19 June 2024 | چهارشنبه، 30 خرداد 1403
1 2

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: امروز آمریکا و عربستان تلاش می کنند با ناامن سازی منطقه، زمینه حضور آمریکا و نیروهای فرامنطقه ای را فراهم کنند تا ناامنی که خودشان ایجاد کردند به پای جمهوری اسلامی ایران بگذارند.

سردار حسین دهقان وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر حق حاکمیت جمهوری اسلامی ایران بر آب های خلیج فارس و بخشی از دریای عمان افزود: جمهوری اسلامی ایران در هیچ زمینه ای فراتر از حقوق بین الملل تعریف شده در آب های ساحلی، منطقه ای و آزاد دنیا ادعایی ندارد.

وی گفت: فرمایشات رهبر انقلاب تاکید بر همین حق است که به ما در زمینه دفاع از سرزمین مان در عرصه های هوا، فضا، زمین و دریا این اجازه را می دهد تا از خودمان دفاع کنیم و بر این اساس به هیچ کس اجازه تعرض نخواهیم داد.

وزیر دفاع تصریح کرد: آنچه که امروز آمریکایی ها و به تبع آن عربستان و کشورهایی که با پول عربستان حکومت می کنند ادعا دارند هیچ منفعتی برای آنان نخواهد داشت.

سردار دهقان تصریح کرد: امروز آمریکا و عربستان تلاش می کنند با ناامن سازی منطقه، زمینه حضور آمریکا و نیروهای فرامنطقه ای را فراهم کنند تا ناامنی که خودشان ایجاد کردند به پای جمهوری اسلامی ایران بگذارند.

وی افزود: این درحالی است که جمهوری اسلامی ایران عامل ثبات، استقلال و امنیت پایدار منطقه است.

وزیر دفاع اظهار داشت: برخی کشورها با انتخاب مسیر غلط، میهمانان ناخوانده ای را به منطقه دعوت کردند. ما هیچ محدودیتی در برگزاری برنامه های نظامی نداریم و آنهایی که از هزاران کیلومتر آن طرف تر آمدند و مدعی برقراری امنیت در منطقه هستند باید بدانند حضورشان عامل ناامنی است.

سردار دهقان همچنین تاکید کرد: برای برگزاری رزمایش ها در مناطق تحت نفوذ، هیچ محدودیتی نداریم./ منبع : تسنیم

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان