Monday، 17 June 2024 | دوشنبه، 28 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : آیت الله زین العابدین قربانی، نماینده ولی فقیه در گیلان صبح امروز(19اردیبهشت) دردیدار اعضای ستاد بزرگداشت آیت الله بهجت فومنی(ره) که در دفترش انجام شد، اظهار کرد: ماه شعبان ماه عرفان و تخلیه باطن و تقویت روح است.

 وی با بیان اینکه ماه شعبان زمینه ساز آماده شدن برای ماه رمضان است، افزود: اگر ما در زمان ائمه(علیه السلام) حضور نداشتیم و از حالات عرفانی آنان بهره مند نشدیم اما عالمان الهی و سالکان الی الله همچون آیت الله بهجت(ره) بودند که از حضورشان بهره مند شویم.

 نماینده ولی فقیه در گیلان با بیان اینکه با دیدن نماز آیت الله بهجت متوجه می شویم که جز ظاهر، واقعیت هایی وجود دارد که بعضی ها به آنها دل بسته اند، گفت: در مناجات شعبانیه آمده جز خدا نباید چیزی دیگری دید.

 آیت الله قربانی با بیان اینکه در زمان ما امام خمینی(ره) و آیت الله بهجت(ره) عالم معنوی و عرفانی خاصی داشتند، تصریح کرد: با مجاهدت ها و تلاش های ریاضت معابانه خودشان را به این نقطه رساندند.

وی یکی از ویژگی های آیت الله بهجت(ره) را سکوتشان دانست و خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری نسبت به آیت الله بهجت(ره) یک ارادت ویژه ای داشت و از عنایات و دعاهای ایشان بهره مند بود.

نماینده ولی فقیه در گیلان با بیان اینکه حالت معنوی و عرفانی آیت الله بهجت(ره) در ارتباط با خدا مشهود بود، اظهار کرد: تجمعی که اکنون بر سر مزار آیت الله بهجت(ره) در قم است، در جای دیگر دیده نمی شود.

آیت الله قربانی افزود: با توجه به اینکه ظرفیت ها متفاوت است اما ما هم می توانیم ادامه دهنده راه آیت الله بهجت(ره) باشیم زیرا این افراد حجج الهی بر ما هستند.

وی با بیان اینکه باید با بزرگداشت خاطره این بزرگان عرفان الهی را در جامعه ترویج کنیم، گفت: در دنیا عرفان های زیادی وجود دارد چون آدمی در ذات خود عرفان خداشناسی را دارد.

نماینده ولی فقیه در گیلان با بیان اینکه دنیای مادیت، فساد و شهوات مردم را خسته کرده و به دنبال پناهگاهی برای بدست آوردن آرامش واقعیشان هستند، تصریح کرد: پناه بردن به خدایان دروغین نمی تواند تشنگی مردم را رفع کند.

در ابتدای این دیدار حجت الاسلام ولی رضا قربانی، مدیر حوزه علمیه فومن بعنوان رئیس ستاد ارتحال بمناسبت آغاز ماه شعبان با اشاره به مناجات شعبانیه در خصوص یکی از مناجات های خالص عرفانی تصریح کرد: مرحوم آیت الله بهجت(ره) تمام مدت عمر خود سعی کردند رابطه خود با خداوند را تنظیم کنند.

 مدیر حوزه علمیه فومن با بیان اینکه جامعه ما احتیاج به اینگونه ارتباطات دارد، خاطرنشان کرد: می طلبد که یاد، سیره و راه عرفانی و عملی افرادی مانند آیت الله بهجت(ره) برای مردم و به خصوص نسل جوان گفته شود.

 حجت الاسلام قربانی با اشاره به خطر ورود جریانات انحرافی در جامعه، اظهار کرد: اینگونه جریانات بر روی افکار مردم کار می کنند و ما هم باید در برابر آنها یاد بزرگان و عالمان ربانی را زنده نگه داریم و مطرح کنیم.

 وی با بیان اینکه در حال حاضر چهار هزار عرفان دروغین در کل جهان مردم را اداره می کنند، افزود: مردم تشنه هستند و می خواهند به این عرفان ها گرایش پیدا کنند، ما هم باید اسلام ناب محمدی(صلی الله علیه وآله) را بیش از پیش ترویج دهیم.

 مدیر حوزه علمیه فومن با بیان اینکه برای برگزاری بزرگداشت آیت الله بهجت(ره) اعضای ستاد جلسات متعددی را برگزار کرده اند، گفت: بزرگداشت آیت الله بهجت( ۲۳ اردیبهشت) با سخنرانی آیت الله جنتی، خطیب جمعه تهران برگزار می شود.

 حجت الاسلام قربانی با بیان اینکه آیت الله بهجت(ره) متعلق به جهان اسلام و تشیع است، تصریح کرد: تراز برگزاری بزرگداشت مراسم آیت الله بهجت با وجود اینکه در شهرستان برگزار می شود، اما استانی است.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان