Monday، 17 June 2024 | دوشنبه، 28 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : علیرضا تابش ظهر امروز در مراسم افتتاح طرح هادی روستای «ویزنه» این شهرستان، اظهار کرد: پرداخت تسهیلات ارزان قیمت برای مقاوم سازی خانه های روستایی در دستور کار بنیاد مسکن انقلاب اسلامی قرار دارد و دولت پرداخت یارانه این تسهیلات را به عهده گرفته است.

وی با اشاره به اینکه 13 هزار و 500 میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت برای مقاوم سازی خانه های روستایی در کشور در نظر گرفته شده است، افزود: تاکنون 800 میلیارد تومان را تأمین کردیم و به بانک ها پرداخت شده است.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه در زلزله های اخیر از برکت مقاوم سازی خانه های روستایی در کشور بهره مند شدیم، خاطرنشان کرد: روند مقاوم سازی در روستاها ادامه دارد.

وی تصریح کرد: بانک مرکزی همراهی خوبی در پرداخت تسهیلات ارزان قیمت برای مقاوم سازی خانه های روستایی دارد و در ساخت مسکن محرومان و افراد کم درآمد در شهرهای زیر 25 هزار نفر جمعیت اقدام های خوبی در کشور شده است.

تابش از وجود 5 میلیون و 300 هزار مسکن روستایی در کشور خبر داد و گفت: در سال های گذشته یک میلیون و 800 هزار مسکن روستایی در کشور نوسازی و مقاوم سازی شده است.

وی از صدور 115 هزار سند روستایی تاکنون در گیلان خبر داد و خاطرنشان کرد: این امر در ارزش افزوده قیمت ملک تاثیر گذاشته ضمن اینکه از تضییع حقوق افراد جلوگیری می شود.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه تاکنون سه میلیون جلد سند مسکن روستایی تاکنون در کشور صادر شده است، یادآور شد: 20 میلیون نفر جمعیت در روستاهای کشور زندگی می کنند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان