Tuesday، 18 June 2024 | سه شنبه، 29 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان گفت: استان گیلان دارای ۲۲ هزار جانباز است که حدود ۷ هزار و ۷۰۰ نفر در شهرستان رشت زندگی می کنند.

ابراهیم طاهرنژاد، عصر امروز در دیدار جانبازان و ایثارگران با نماینده ولی فقیه در رشت با تبریک به مناسبت اعیاد شعبانیه و میلاد حضرت ابوالفضل(ع) اظهار داشت:حضرت ابوالفضل(ع)، بزرگ جانباز حماسه کربلا است.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گیلان با بیان اینکه روزانه حداقل 20 جانباز بیمار و بستری در بیمارستان داریم گفت: استان گیلان دارای 50 جانباز قطع نخاعی است.

وی با اشاره به اینکه یک هزار و 200 نفر جانباز اعصاب و روان داریم خاطرنشان کرد: این جانبازان عزیز باید همیشه تحت کنترل باشند و نیاز به دارو و درمان مداوم دارند.

طاهرنژاد با اشاره به اینکه 30 تا 35 درصد از جانبازان در شهرستان رشت زندگی می کنند افزود: از تعداد کل جانبازان در استان 260 نفر جانباز 70 درصد و بالاتر را شامل می شود.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گیلان با بیان اینکه 100 نفر جانباز شیمیایی در استان داریم اظهار کرد: برخی از این جانبازان بر اثر استشمام گاز خردل نیاز به مداوای مداوم دارند.

وی گفت:در استان گیلان 4 هزار نفر از جانبازان تخلیه چشمی شده و از بین این عزیزان 14 نفر هر دو چشم خود را از دست داده اند و فاقد بینایی هستند.

طاهرنژاد با بیان اینکه جانبازان به دیدار جانباز آمدند گفت: در استان گیلان طرح علمداران حماسه برگزار می شود که 30 امام جمعه در استان گیلان به دیدار 90 نفر از عزیزان جانباز می روند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان