Tuesday، 18 June 2024 | سه شنبه، 29 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : شایان باقری و پارسا پات دو دانش آموز گیلانی به ترتیب رتبه اول و دوم کشور را در مرحله دوم المپیاد اعصاب کسب کردند.

شهرام وارسته، مدیر مرکز استعدادهای درخشان میرزا کوچک ناحیه دو رشت از افتخار آفرینی دانش آموزان گیلانی در مرحله دوم المپیاد اعصاب خبر داد و اظهار کرد:در مرحله دوم المپیاد علوم اعصاب کشور که به همت کمیته علوم اعصاب صبح روز گذشته در دانشکده علوم پزشکی دانشگاه ایران برگزار شد، شایان باقری و پارسا پات از گیلان به ترتیب رتبه اول و دوم را با اختلاف کم کسب کردند.

وی با بیان اینکه نفر اول این مرحله جهت حضور در المپیاد جهانی علوم اعصاب به دانمارک اعزام خواهد شد، افزود: مرحله اول این رقابت که بهمن ماه سال گذشته برگزار شد از 26 نفر قبولی کشوری، 14 نفر گیلانی بودند.

وارسته گفت: المپیاد علوم اعصاب از سال 92، زیر نظر کمیته علوم اعصاب نهاد ریاست جمهوری در تهران تشکیل شد که دارای کمیته های گوناگونی است؛ در سال 94، پایگاه علوم اعصاب را در مدرسه تیزهوشان ناحیه دو رشت تشکیل دادیم و از دانش آموزان مدارس مختلف برای شرکت در المپیاد اعصاب دعوت کردیم که پس از شرکت در مرحله اول المپیاد، از 26 برگزیده کشوری، 14 نفر گیلانی بودند و برای این برگزیدگان دوره هایی برای شرکت در مرحله دوم المپیاد برگزار کردیم.

وی یادآور شد: محتوای علمی المپیاد آناتومی و فیزیولوژی مغز است و حتی برخی کتب مرجعی که برای حضور در المپیاد معرفی شد، به زبان انگلیسی بود و خود المپیاد هم به زبان انگلیسی برگزار شد./ منبع : ایسنا

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان