Wednesday، 19 June 2024 | چهارشنبه، 30 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : دبیر علمی همایش ملی ادبیات پایداری گیلان گفت: همایش ملی ادبیات پایداری چهارشنبه ۵خرداد ماه در تالار حکمت دانشگاه گیلان برگزار می شود.

محمود رنجبر اظهار داشت: همایش ملی ادبیات پایداری گیلان با محوریت آسیب شناسی ادبیات پایداری و با هدف معرفی، نقد و بررسی جدیدترین آثار حوزه دفاع مقدس و برجسته سازی منش و رفتار و الگوی زندگی شهدای دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم، 5خرداد ماه در دانشگاه گیلان برگزار می شود.

وی با بیان اینکه فراخوان آثار این همایش از اوائل اسفند ماه 94 تا 20 اردیبهشت ماه امسال در دانشگاه های کشور انجام شد، افزود: در این مدت 198 مقاله از دانشگاه های گیلان و سراسر کشور به دبیرخانه همایش ملی ادبیات پایداری رسید که 100 مقاله برای چاپ در مجموعه مقالات این همایش ملی انتخاب شده است.

دبیر علمی همایش ادبیات پایداری گیلان از ارائه 40 مقاله برتر با امتیاز علمی پژوهشی در روز برگزاری این همایش ملی خبر داد و گفت: بررسی ادبیات متن در ادبیات جنگ، بررسی انواع گونه های ادبی در جنگ، ادبیات جنگ و نقش آن در وحدت ملی،  کودکان و ادبیات جنگ و موضوعات میان رشته ای از محورهای عمومی همایش ادبیات پایداری بوده است.

رنجبر به محورهای بخش ویژه همایش ملی ادبیات پایداری گیلان اشاره کرد و افزود: تحلیل و بررسی ادبیات جنگ و دفاع مقدس گیلان(شعر و نثر)، نقد و آسیب شناسی آثار ادبی حوزه دفاع مقدس در استان گیلان، بررسی زمینه اقتباس های سینمایی از زندگی فرماندهان و شهدای شاخص استان گیلان و شیوه های انتقال تجربیات هشت سال دفاع مقدس به نسل های آینده از طریق ادبیات از محورهای ویژه این همایش است.

وی خاطرنشان کرد: سخنرانی با موضوع آسیب شناسی ادبیات پایداری، ارائه مقالات برتر، برپایی کارگاه با حضور پژوهشگران کشور و معرفی 3پایان نامه برتر دانشگاهی با موضوع دفاع مقدس از جمله برنامه های این همایش یک روزه است.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان