Monday، 17 June 2024 | دوشنبه، 28 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : مدیرکل ثبت احوال گیلان گفت: ثبت طلاق شهرهای چالوس، عباس آباد، نور و رامسر استان مازندران در شهرستان رودسر انجام می شود و این امر موجب افزایش آمار طلاق در رودسر شده است.

قاسم روحانی فر ظهر امروز در نخستین جلسه ستاد فرهنگی پیشگیری از آسیب های اجتماعی در سالن اجتماعات استانداری گیلان، با اشاره به اینکه سال گذشته 21 هزار و 149 مورد ازدواج در گیلان به ثبت رسیده است، اظهار داشت: این آمار نسبت به سال گذشته 9.34 درصد کاهش داشته است.

وی با اشاره به آمار طلاق در مدت مذکور افزود: سال گذشته 6 هزار و 961 مورد طلاق در گیلان ثبت که این آمار نسبت به سال 93، 0/20 درصد منفی بوده است.

مدیرکل ثبت احوال گیلان علت افزایش آمار طلاق در شهرستان های گیلان را مراجعه پنج شهر مازندران به گیلان اعلام کرد و افزود: 439 مورد طلاق ثبت شده در رودسر مربوط شهرهای رامسر، چالوس، عباس آباد و نور مازندران است.

روحانی فر با بیان اینکه این امر باید از سوی مدیران و مسئولان مازندران مدیریت و بررسی شود خاطرنشان کرد: آمار طلاق در گیلان با کسر آمار طلاق شهرستان های مازندران 6.5 درصد نسبت به سال گذشته کاهش یافته است.

وی نرخ رشد جمعیت در گیلان را 0/7 در هزار اعلام کرد و با اشاره به اینکه امسال گیلان 2 میلیون و 564 هزار و 11 نفر جمعیت داشته است، تصریح کرد: نرخ فوت در گیلان 6.3 در هزار نفر است.

روحانی فر با بیان اینکه در گیلان با هر سه ازدواج یک ازدواج به طلاق ختم می شود، خاطرنشان کرد: نسبت ازدواج به طلاق در گیلان 3.4 درصد است.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان