Tuesday، 18 June 2024 | سه شنبه، 29 خرداد 1403
1 2

معاون اجتماعی رئیس کل دادگستری گیلان گفت: در آستارا، رشت، لنگرود، بندر انزلی و رودسر به بهانه عمل به اقتصاد مقاومتی و در سایه قانون تعرض به حریم دریا و سواحل افزایش یافته است.

احمد آقایی ظهر امروز در نشست شورای مدیریت پیشگیری از جرم در این شهرستان، با اشاره به تاریخ تحولات بشر اظهار داشت: بشر در دو بحث بیماری و بزهکاری همیشه در معرض آسیب بود.

معاون اجتماعی رئیس کل دادگستری استان گیلان، با یادآوری مطرح شدن رویکردهای مختلف در پیشگیری از بیماری و بزهکاری تصریح کرد: بزهکاری یک تهدید جدی و قریب الوقوع است و مهم ترین دغدغه نظام های دنیا محدود کردن قلمروی بزهکاری و کج اندیشی است.

این مقام مسئول با بیان اینکه بزهکاری و کج رفتاری یک پدیده اجتماعی است و خانواده نقش تأثیرگذاری در فرآیند تکوین  افراد نقش دارد، خاطرنشان کرد: برگزاری نشست هایی با خانواده ها و اولیا در سطح مدارس می تواند در تربیت فرزندان و شکل گیری یک آینده مثبت ثمربخش باشد.

آقایی با توجه به نامگذاری سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل از سوی مقام معظم رهبری، تأکید کرد: قوای سه گانه باید در راستای ریشه کنی فقر، بیکاری و محرومیت در سطح کشور تمام تلاش های خود را انجام بدهند و برای ایجاد اشتغال از ظرفیت ها و موقعیت های بومی و استانی استفاده شود.

وی با اشاره به اینکه در صیانت و حفاظت از انفال و اراضی ملی باید با عزمی شهرستانی پای کار بود، اظهار کرد: آستارا یکی از شهرهای مورد هدف گردشگری در سطح کشور است و سالانه چند هزار نفر از مسافران و گردشگران داخلی و خارجی از طبیعت زیبایی این شهرستان استفاده می کنند.

معاون اجتماعی رئیس کل دادگستری استان گیلان با بیان اینکه دریا متعلق به آیندگان است و سودجویان در آستارا نباید به حریم دریا متعرض شوند، اضافه کرد: در آستارا، رشت، لنگرود، بندر انزلی و رودسر به بهانه عمل به اقتصاد مقاومتی و در سایه قانون، تعرض به حریم دریا و سواحل افزایش یافته است.

وی با ابراز اینکه کلاهبرداران و بزهکاران از بهره هوش بالایی برخوردار هستند و بسیاری از زمین خواری ها در پوشش قانون و ظرافت های قانونی صورت می گیرد، عنوان کرد: یک عده سودجو در حریم دریا اقدام به پروژه سازی کرده اند.

آقایی با اظهار اینکه آستارا چه قبل از انقلاب و چه بعد از انقلاب یک شهر فرهنگی است، خاطرنشان کرد: پوشش های مردان در این شهرستان به ویژه با شروع شدن فصل گرما از وضعیت مناسبی برخوردار نیست و باید رسیدگی به این امر در دستور کار دستگاه های ذی ربط قرار گیرد.

معاون اجتماعی رئیس کل دادگستری استان گیلان درباره بحث گردنه حیران، گفت: دستگاه قضایی و دستگاه های ذی ربط با قاطعیت و جدیت در این امر ورود کرده اند و هیچ گونه تعرض و تصرف جدیدی در این منطقه گردشگری انجام نشده است.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان