Monday، 17 June 2024 | دوشنبه، 28 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از انتخاب مدیر غیربومی برای جمعیت هلال احمر گیلان، گفت: اجازه نمی دهیم مدیر غیربومی جایگزین مدیر بومی در جمعیت هلال احمر گیلان شود.

جبار کوچکی نژاد با انتقاد از انتخاب مدیر غیربومی برای جایگزینی مدیرعامل فعلی جمعیت هلال احمر گیلان اظهار کرد: مدیر عامل جمعیت هلال احمر گیلان در حال تغییر بوده و می خواهند یک مدیر غیربومی را جایگزین وی کنند.

وی تغییر و تحول را حق دستگاه های اجرایی دانست و افزود: امیدواریم این تغییرات در راستای خدمات دهی به مردم باشد و انتظار می رود در صورت تغییر مدیریتی، از نیروهای بومی و متخصص در گیلان استفاده کنند.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با تصریح بر اینکه انصاف نیست از استان دیگری مدیر غیربومی وارد گیلان شود، افزود: این تغییر به هیچ عنوان به نفع مردم گیلان نیست.

وی جمعیت هلال احمر را یک دستگاه کاملا تخصصی دانست و گفت: نیروهای هلال احمر در حوادث غیرمترقبه و طبیعی باید سریعاً وارد عمل شوند و مدیری که هیچ اطلاعی از گیلان ندارد چگونه می تواند به مردم خدمات دهی کند.

کوچکی نژاد یکی از وظایف نمایندگان را نظارت بر انتصابات عنوان کرد و یادآور شد: استاندار گیلان وظیفه دارد مراقب باشد به نیروهای بومی ظلم نشود و اگر به کمک نمایندگان نیاز دارد باید سریعاً اعلام کند.

وی ادامه داد: روزی که برخی از مدیران کل غیربومی را در گیلان منصوب کردند بسیاری از آقایان با هم معامله می کردند و امروز نیز نوبت به هلال احمر این استان رسیده و فردا ممکن است دستگاهی دیگر مدیر غیربومی داشته باشد.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: بنده به عنوان نماینده مردم در مجلس، استاندار را مقصر اصلی انتصابات غیربومی می دانم و بعد وزیر و مدیر مستقر در سازمان کشوری را.

وی با تصریح بر اینکه در صورت ورود مدیر غیربومی برای جمعیت هلال احمر گیلان مشکلات زیادی ایجاد می شود، متذکر شد: انتخاب مدیر غیربومی جفا به نیروهای توانمند استان به ویژه نیروهای هلال احمر است.

کوچکی نژاد افزود: از مردم، نخبگان گیلان و نماینده ولی فقیه در این استان می خواهم برای یک بار هم که شده با هماهنگی یکدیگر به پدیده شوم و غیراخلاقی ورود مدیران غیربومی در استان پایان دهند.

وی از «محسن ضیایی» رئیس جمعیت هلال احمر خواست تا هر چه سریع تر جلوی حکم انتصاب مدیر مازندرانی برای تصدی در هلال احمر گیلان را بگیرد و خاطرنشان کرد: بنده به عنوان خدمتگزار مردم اجازه نمی دهم حق مردم گیلان ضایع و مدیران وارداتی وارد این استان شود.

قرار است علیرضا خصوصی مدیر عامل جمعیت هلال احمر گیلان جای خود را به یکی از مدیران مازندرانی دهد که این مسئله موجب عکس العمل و انتقادهای شدید برخی نمایندگان گیلان شده است./ منبع : فارس

 
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان