Tuesday، 18 June 2024 | سه شنبه، 29 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان گفت: تا زمانی که یک مفهوم در بدنه اجتماعی فراگیر نشود، نمی توانیم به اهداف نیل پیدا کنیم.

کیوان محمدی در دهمین نشست هم اندیشی توسعه با محوریت «اقتصاد مقاومتی» که در سالن اجتماعات سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان برگزار شد، گسترش و ترویج فرهنگ توسعه در جامعه با محوریت بهبود نقش و جایگاه گیلان در توسعه ملی و آشنایی مدیران دستگاه های اجرایی استان با مباحث علمی و اجرایی مطرح در سطح ملی و اخذ نظرات کارشناسی صاحبنظران در تدوین برنامه ششم توسعه را یکی از رئوس فعالیت های سازمان مدیریت و برنامه ریزی از ابتدای احیا تاکنون دانست.

وی اظهار کرد: تا زمانی که یک مفهوم در بدنه اجتماعی فراگیر نشود، نمی توانیم به اهداف نیل پیدا کنیم لذا در ابتدا باید ذهن انسان توسعه یافته شکل بگیرد تا شاهد آثار این ذهن در عرصه های اقتصادی و فرهنگی و اجتماعی و... باشیم.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان دولت ها را محصول تفکر حاکم بر جامعه دانست و خاطرنشان کرد: جلسات هم اندیشی توسعه با هدف همسان سازی عوامل اجرایی در برداشت واحد از مفهوم توسعه برگزار می شود. همه دستگاه ها در کنار سازمان مدیریت و برنامه ریزی باید فهم نظری از مسائل و مشکلات را در دستور کار خود قرار دهند.

محمدی فهم نظری از اقتصاد مقاومتی را راهکار برون رفت از بن بست های اقتصادی در برش ملی و استانی دانست و بیان کرد: یک سیستم هوشمند به حرف مخالفت ترین افراد گوش می دهد و از انتقادات نمی ترسد./منبع : ایسنا

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان