Monday، 17 June 2024 | دوشنبه، 28 خرداد 1403
1 2

آیت الله قربانی : آیت الله زین العابدین قربانی ظهر امروز در نماز جمعه این شهر با تبریک میلاد منجی عالم بشریت امام زمان (عج) اظهار کرد: مسایل مربوط به امام زمان (عج) ابعاد مختلف دارد.

وی با بیان اینکه بشریت در طول تاریخ رنگ عدالت مطلق را ندید، افزود: انبیا برای پیاده کردن عدالت مطلق در جهان حضور پیدا کردند اما طاغوت ها مانع از آن شدند.

خطیب جمعه رشت تصریح کرد: هر روز بی عدالتی در جامعه اضافه می شود و زمانی امام زمان (عج) ظهور می کند که دنیا پر از ظلم شده باشد.

وی با اشاره به اینکه خداوند جهان را برای عدالت آفریده است، گفت: عدل یعنی وزن هر چیزی در جای خود، و هر کس باید حق خود را دریافت کند.

قربانی ادامه داد: اگر در زندگی خوشی و آسایش متعلق به عده ای خاص باشد و برخی در فقر زندگی کنند انسان نسبت به خداوند بدبین می شود و برای اینکه این تهمت از آفرینش دور شود در روایات ما این فکر پدیده آمد که روزی جهان پر از عدل و داد می شود و امام زمان (عج) ظهور می کند.

وی با اشاره به اینکه خداوند توسط پیامبران راه راست را به مردم نشان داد اما برخی مسیر گمراهی را انتخاب کردند، افزود: پیامبران در مسیر نشان دادن راه راست کشته شدند و گروه خاصی راه راست را پیدا کردند.

امام جمعه رشت تصریح کرد: در جنگ جهانی دوم 55 میلیون نفر کشته شدند و چهار جنگ بر اعراب و مسلمانان تحمیل شد و میلیون ها نفر انسان کشته و آواره شدند و هنوز این جنگ ها ادامه دارد.

 تحقق قدرت حاکمیت خداوند در روی زمین توسط مهدی موعود (عج)

وی یادآور شد: در آینده ای نه چندان دور قدرت حاکمیت خداوند توسط امام مهدی (عج) در زمین تحقق پیدا می کند و صالحان و شایستگان روی زمین حکومت می کنند و آن روز زمان حکومت امام مهدی «عج» است.

به گفته قربانی، خداوند بر مستضعفان منت گذاشت و تصمیم گرفت مستضعفان را پیشوایان و وارثان زمین قرار دهد و دین اسلام روزی در تمام دنیا گسترش پیدا کرده و پیاده می شود و انتظار به معنای آماده کردن امکانات و محیط برای ظهور عدل الهی است.

وی با اشاره به اینکه در بسیاری از روایت های شیعه و سنی به حکومت جهانی امام مهدی (عج) اذعان کردند، خاطرنشان کرد: اگر یک روز از عمر دنیا باقی مانده باشد خداوند آن روز را به قدری طولانی می کند تا امام عصر (عج) ظهور پیدا کرده و دنیا را پر از عدل و داد کند.

امام جمعه رشت با بیان اینکه خداوند جهان را بیهوده نیافریده بلکه دنیا را برای زندگی عادلانه آفریده است، متذکر شد: جمهوری اسلامی ایران زمینه ساز حکومت عدل الهی است.

وی به برگزاری کنگره ملی هشت هزار شهید در گیلان اشاره کرد و گفت: راه امامان (ع ) را طی و نخستین کنگره ملی 8 هزار شهید گیلان را برگزار و شهدای مدافع حرم را تشییع کردیم.

لرزه بیداری اسلامی بر حکومت آمریکا و رژیم صهیونیستی

قربانی با بیان اینکه تمام دوران ها به کام آمریکا و رژیم صیهونیستی نیست، افزود: بیداری اسلامی لرزه بر حکومت آمریکا و رژیم صیهونیستی انداخته است.

وی به فضیلت نیمه شعبان اشاره کرد و گفت: شیعه و سنی شب نیمه شعبان را مانند شب های قدر می دانند و به واسطه وجود امام زمان (عج) زمین و آسمان برپاست زیرا امام عصر (عج) غایت جهان هستی است و در میلاد امام مهدی (عج) تنها به چراغانی کردن محله توجه نکنیم بلکه دل های را آماده ظهور کنیم.

خطیب جمعه رشت به آزادسازی خرمشهر اشاره کرد و متذکر شد: سوم خرداد ماه سالروز فتح خرمشهر را گرامی می داریم، رزمندگان و ولی نعمت های ما خرمشهر را فتح کردند و پوزه صدام را به خاک مالیدند و حامیان او را ذلیل کردند و 30 هزار نفر اسیر گرفتیم اما شهدای گرانقدری را از دست دادیم.

وی با بیان اینکه استکبار پس از 10 سال پیگیری ذوالفقار حزب الله لبنان را به شهادت رساند، خاطرنشان کرد: حزب الله قهرمان است و با شهادت بدرالدین فرمانده حزب الله زمین گیر نمی شود بلکه توانمندتر می شود.

قربانی در ادامه به دو سخنرانی مهم مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: ایشان در جمع قاریان فرمودند قرآن به ما تعلیم داده و مسلمانان وظیفه مهمی دارند.

وی اضافه کرد: امروز عربستان و قطر و اعراب خلیج فارس و منطقه، آمریکا را عبادت می کنند و به آدم کشی رو آورده اند، اینها خداپرست نیستند.

امام جمعه رشت با بیان اینکه در زمان ما شیطان بزرگ آمریکا است و از آن پیروی نمی کنیم، تصریح کرد: خدا را عبادت می کنیم و بر این اساس مرگ بر آمریکا می گوییم.

وی تبیین حقایق دین توسط علما و طلاب در جامعه را مهم دانست و خاطرنشان کرد: روحانیت باید توطئه دشمنان را خنثی و علما در ماه مبارک رمضان حقایق دین را برای مردم بیان کنند.

قربانی به حضور مدافعان حرم در سوریه اشاره کرد و افزود: اگر در سوریه حضور نداشته باشیم داعش به کشور ما می آید و در آن صورت باید در داخل کشور با آنها بجنگیم.

وی با اشاره به اینکه استکبار با نقشه می خواهد حزب الله که در مقابل رژیم صهیونیستی ایستاده  است را تروریست معرفی کند، یادآور شد: استکبار می خواهد حزب الله را خلع سلاح کند تا رژیم صهیونیستی در منطقه حاکم شود.

خطیب جمعه رشت گفت: در فتنه سال 88 برخی اعلام کردند کاری به فلسطین نداریم اما امروز حمایت از سوریه و حزب الله را دنبال می کنیم، و آگاهی این موارد به عهده علما است.

بهایی ها برای بیان هولوکاست زندان مشخص کردند و در گفتار خود دچار تناقض شدند

وی با تصریح بر اینکه دنیای امروز گرفتار تناقض است، اظهار کرد: می گویند تحریم کلی را از ایران بر نمی داریم تا آزادی حقوق بشر در کشور انجام شود.

قربانی با بیان اینکه ایران دروغ هولوکاست را بر ملا کرده است، به موضوع بهایی ها اشاره کرد و متذکر شد: بهایی ها منکر قرآن و خداوند می شوند و اگر یک نفر را زندان ببرند صدای آنها بلند می شود که در ابران آزادی نیست اما برای بیان هولوکاست زندان مشخص کردند و در گفتار خود دچار تناقض شدند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان