Tuesday، 18 June 2024 | سه شنبه، 29 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : رئیس ستاد فرماندهی مرکز آموزش تخصص های دریایی باقرالعلوم (ع) نداجا ـ رشت گفت: به زودی شناورهای جدیدی به ناوگان نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران اضافه می شود.

ناخدا یکم فرشید خالقی در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه امروز این شهر با تبریک ایام شعبانیه و آزادسازی خرمشهر در سوم خردادماه سال 61، اظهار کرد: اختلاف های مرزی بین ایران و مربوط به سال های دور است.

وی با بیان اینکه عراق پس از فروپاشی عثمانی ایجاد شد، افزود: عراق حق حاکمیت ایران بر اروندرود را پذیرفت و پس از پیروزی انقلاب اسلامی عراق با کمک کشورهای دیگر تصمیم گرفت به خاک کشورمان تجاوز کند.

رئیس ستاد فرماندهی مرکز آموزش تخصص های باقرالعلوم (ع) نداجا ـ رشت با بیان اینکه عراق در سه ماه نخست سال 58 تعداد 14 مورد تعرض به خاک ایران داشت، ادامه داد: در سه ماه نخست سال 59 تعداد 140 مورد به خاک ایران تعرض کرد و در 31 شهریور سال 59 حمله نظامی علیه ایران را انجام داد.

وی با اشاره به اینکه خرمشهر مدت 34 روز در مقابل ارتش عراق سقوط کرد، افزود: از همان زمان ایران به فکر بازپس گیری آن بود و تعدادی عملیات برای آزادسازی خرمشهر قبل از بیت المقدس انجام شد.

خالقی به آغاز عملیات فتح المبین و الی بیت المقدس اشاره کرد و گفت: در عملیات بیت المقدس سه قرارگاه عملیاتی تشکیل شد.

وی با تصریح بر اینکه در عملیات بیت المقدس دشمن هشت لشکر زرهی و 19 تیپ زرهی و پیاده و 530 قبضه توپ را در منطقه مستقر کرد، یادآور شد: عراق تجهیزات بسیاری را در خرمشهر مستقر کرد.

رئیس ستاد فرماندهی مرکز آموزش تخصص های باقرالعلوم(ع) نداجا ـ رشت با بیان اینکه نیروی ماورایی موجب آزادسازی خرمشهر شد، خاطرنشان کرد: فرهنگ عاشورایی و شهادت طلبی موجب پیروزی فتح خرمشهر و پیروزی رزمندگان ما در دوران دفاع مقدس شد.

وی با تصریح بر اینکه در دوران دفاع مقدس 40 کشور به ارتش صدام کمک کردند، متذکر شد: ایران اسلامی تحت رهبری امام(ره) به پیروزی رسید.

خالقی گفت: تجربه هشت سال دفاع مقدس را در کشور داریم و با این تجربه توانستیم گروه های تکفیری را از مرزهای ایران اسلامی دور کنیم.

وی فرهنگ عاشورایی را تجربه موفق در دوران دفاع مقدس دانست و اظهار کرد: فرهنگ عاشورایی موجب شد تا جوان 13 ساله ما نارنجک به کمر خود ببندد و تانک دشمن را منهدم کند.

این مسؤول با بیان اینکه اکنون از نظر تجهیزاتی پیشرفت های بسیاری داشته ام، خاطرنشان کرد: به زودی شناورهای جدیدی به ناوگان نیروهای مسلح جمهوری اسلامی اضافه می شود.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان