Tuesday، 18 June 2024 | سه شنبه، 29 خرداد 1403
1 2

مسئول اجرای عملیات فرهنگی کاروان پیاده حضرت امام خمینی(ره) در گیلان گفت: بیست و پنجمین کاروان پیاده از استان گیلان ۵ خرداد ماه ۹۵ با عنوان پیروان ولایت، مدافعان حرم از رشت اعزام می شود.

صادق مقدادی با بیان اینکه بیست و پنجمین سال اعزام کاروان پیاده به حرم حضرت امام خمینی(ره) در استان گیلان  14 خرداد صورت می پذیرد، اظهار داشت: هر سال اعزام کاروان پیاده به مرقد حضرت امام(ره) متناسب با شاخصه اصلی مسائل فرهنگی، اجتماعی و سیاسی و در راستای اهداف حضرت امام(ره) با شعار ویژه ای انتخاب می شود.

وی بابیان اینکه منظور از مدافعین حرم بحث دفاع از چند حرم نیست، بلکه دفاع از تمام حرم ها است اظهار کرد: پس از گذشت 37 سال از پیروزی انقلاب اسلامی موفق شدیم با درایت رهبر معظم انقلاب عمق استراتژی دفاعی و سیاسی ایران گسترش داده و این حالات دفاعی را فراتر از مرزهای ایران ببریم.

مسئول اداره فرهنگی، سیاسی سازمان قائمین با اشاره به اینکه اکنون با وجود داشتن سربازان پیرو ولایت مرزهای ایران به سواحل دریای مدیترانه، لبنان، غزه و به اندازه جغرافیای جهان اسلام گسترش یافته است افزود: دفاع از حرم، نمادی برای دفاع از انقلاب اسلامی و منظور از این مدافعان، دفاع از حریم انقلاب اسلامی است.

مقدادی با بیان اینکه پیروی از ولایت، استکبارستیزی، ظلم ستیزی و دفاع از مظلومان است تصریح کرد: نماد دفاع از حریم اسلامی در سال 95 متجلی به دفاع از حرم حضرت زینب(س)، دفاع از حرم ابی عبدالله(ع) و دفاع از حریم بزرگواران عتبات عالیات در عراق شده است.

وی با اشاره به برنامه امسال کاروان پیاده به حرم حضرت امام(ره) خاطرنشان کرد: برگزاری بدرقه از زائران مرقد مطهر امام خمینی(ره) امسال نیز همانند سال های گذشته از مقدمات خاصی برخوردار است که این مقدمات که در غروب چهارم خرداد ماه برگزار می شود و اقامه نمازمغرب و عشاء در مصلی امام خمینی(ره) رشت، تحویل لباس، کاور، پرچم و تابلوهای زائران، برگزاری جلسه توجیهی و در انتها مراسم برگزاری دعای توسل اجرا می شود.

مسئول اجرای عملیات فرهنگی کاروان پیاده حضرت امام خمینی(ره) در گیلان افزود: صبح روز 5 خرداد ماه 95 برگزاری و اقامه نماز صبح، برگزاری مراسم دعای عهد و برپایی دروازه قرآن که با حضور مسئولین استانی و فرمانده سپاه قدس گیلان  برگزار می شود، که بدرقه این عزیزان با همراهی مسئولان تا میدان گیل شهرستان رشت ادامه دارد.

مقدادی گفت: 5خرداد 95، اولین توقفگاه سراوان است که بعد از اقامه نماز ظهر و عصر و صرف ناهار به سمت امامزاده هاشم(ع) حرکت می کنند و توقفگاه بعدی جهت اقامه نماز مغرب و عشاء و اسکان شب در زائرسراهای امامزاده هاشم(ع) است.

وی با اشاره به اینکه روز 6 خرداد 95 زائران به حرکت خود ادامه می دهند افزود: توفقگاه بعدی جهت اقامه نماز ظهر و عصر و صرف ناهار در رستم آباد و جهت اقامه نماز مغرب و عشاء و اسکان شب در رودبار است.

مسئول اجرای عملیات فرهنگی کاروان پیاده حضرت امام خمینی(ره) در گیلان گفت: روز 7 خرداد 95 حرکت مجدد به سمت مرقد امام خمینی(ره) و جهت اقامه نماز ظهر و عصر و صرف ناهار در نیروگاه لوشان توقف و سپس زائران محترم به حرکت خود ادامه می دهند.

وی با بیان اینکه صبح 13 خرداد 95 از مسجد امیرالمومنین(ع) کرج به سمت شرکت نفت در اول جاده مخصوص کرج  برای اقامه نماز ظهر و عصر حرکت می کنیم، افزود: در مسجد بلال صدا و سیما مراسمی ترتیب داده شد که زائران برای صرف ناهار و فرایض دینی خود به این مکان انتقال یابند.

مقدادی با اشاره به اینکه زائران عصر روز 13 خرداد 95 به حسینیه جماران و شب جهت اسکان به مسجد گلریز انتقال می یابند، گفت: صبح روز 14 خرداد از مسجد گلریز به صورت پیاده به راهپیمایی خود به سمت حرم مطهر ادامه می دهند.

مسئول اجرای عملیات فرهنگی کاروان پیاده حضرت امام خمینی(ره) در گیلان با توجه به مسیر مسجد گلریز که در اول جاده تهران قم است و تا مرقد مطهر امام خمینی(ره) که به طول 7 کیلومتر است افزود: زائران 11 روز در مسیر راهپیمایی قرار دارند که 9 روز آن را پیاده روی می کنند.

مسئول اداره فرهنگی، سیاسی سازمان قائمین با توجه به اینکه هر سال با شکوه بیشتر و بالاتری نسبت به سال گذشته برگزار می شود،گفت: تعداد اعزام زائران پیاده جهت زیارت مرقد امام خمینی(ره) 313 نفر که با عوامل اجرائی به 500 نفر می رسد.

وی با اشاره به همت و تلاش مسئولان استانی به ویژه سپاه قدس گیلان گفت: امام خمینی(ره) برای همیشه زنده است و ایشان در غیبت امام عصر(عج) احیاگر اسلام ناب محمدی و بنیانگذار انقلاب اسلامی بوده است و تلاش ما بر این است تفکر، اندیشه، یاد، زندگی امام برای همیشه زنده بماند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان