Tuesday، 25 June 2024 | سه شنبه، 05 تیر 1403
1 2

گیلانیان : حسن حبیبی صبح امروز در جلسه بسیج کارکنان دولت به مناسبت آزادسازی فتح خرمشهر اظهار کرد: در آغاز ماه های پیروزی انقلاب اسلامی، ارتش ایران در حال انسجام و قوام بود.

وی با بیان اینکه در آن زمان سپاه پاسداران نوپا بود، افزود: تنها عامل اصلی پیروزی خرمشهر با تدبیر حضرت امام(ره) حضور مردم در دفاع از کوی و برزن و نقش و عطیه الهی در مراحل مختلف نهضت امام(ره) بود.

مسؤول بسیج کارکنان دولت گیلان با اشاره به اینکه بی تردید فتح خرمشهر از دو نظر بسیار حائز اهمیت بود، تصریح کرد: ابتدا با این پیروزی بزرگ، جنگ وارد مرحله نوینی شد و قوای اسلام با حمله های کوبنده خود مرحله به مرحله پیروزی های تازه ای را به ارمغان آورد.

وی ادامه داد: فتح خرمشهر موجب شد تا آمریکا و دیگر قدرت های استکباری حساب کار خود را داشته باشند و از موضع تهاجم و حمله به موضع دفاع بیفتند.

به گفته حبیبی، آمریکا پیش از این تصور می کرد عراق می تواند پس از پیروزی بر ایران، جایگزین رژیم دست نشانده سابق و ژاندارم منطقه که با انقلاب اسلامی از بین رفته بود، شود و از منافع آنها در منطقه حمایت کند.

وی با تصریح بر اینکه پس از فتح خرمشهر اندیشه تصرف ایران غیرممکن شد، خاطرنشان کرد: با فتح خرمشهر ترس و وحشت سقوط صدام وجود آمریکایی ها را فرا گرفت و آنها مجبور شدند صدام را از سقوط نجات دهند.

این مسؤول از اجرای 59 برنامه بسیج کارمندان دولت شامل نشست تحلیلی، افتتاح پایگاه بسیج اداری بانک توسعه و تعاون گیلان و تجلیل از 550 نفر ایثارگر در حماسه سوم خرداد خبر داد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان