Tuesday، 18 June 2024 | سه شنبه، 29 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : رئیس شورای شهر رشت گفت: شهردار رشت مصوبه کمک ۵۰ میلیونی شورا به تیم فوتبال سپیدرود رشت را پرداخت نکرده و باید در این مورد به شورا پاسخ دهد.

محمدعلی رفیعی نودهی عصر امروز در یکصد و چهل و دومین جلسه علنی شورای شهر رشت، ضمن تبریک به مناسبت نیمه شعبان و گرامیداشت آزادسازی خرمشهر، اظهار داشت: صعود سپیدرود به لیگ دسته اول را تبریک می گویم و امیدوارم با حمایت همه مسئولان, تیم های ریشه دار استان گیلان به لیگ برتر صعود کنند.

وی با بیان اینکه هفته آینده شهردار به صحن شورا دعوت می شود تا در مورد بعضی از ابهامات پاسخگویی کند، افزود: شهردار رشت گفته مبلغ 50 میلیون کمک مصوب شده شورا به تیم سپیدرود را پرداخت نکنیم تا شورای شهر ضایع شود و به همین علت او را برای پاسخگویی به شورا دعوت می کنیم.

رئیس شورای شهر رشت در مورد لایحه سفر شهردار به پکن، اظهار کرد: تاکنون هیچ گزارشی از سوی شهرداری در مورد ماموریت ها  ارائه نشده است و شهردار باید گزارش سفر و ماموریت های خود را به شورا ارائه کند.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر رشت: شهردار رشت در بعضی موارد به شورا پاسخگو نیست

مظفر نیکومنش نودهی، رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر رشت نیز در این جلسه، اظهار داشت: ما اعضای شورای شهر, منتخب مردم هستیم و شهردار نیز منتخب ما است و این که شهردار در بعضی موارد پاسخگو نیست ضعف شهردار است چرا که موظف به پاسخگویی است.

وی با بیان اینکه به عنوان عضو شورا می خواهم شهردار به جلسه شورا دعوت شود، تصریح کرد: ما به عنوان نماینده مردم انتخاب نشدیم که ساکت باشیم بلکه ما باید از حق مردم و خون شهدا دفاع کنیم و اگر شهردار خطایی کرد باید پاسخگو باشد و اگر پاسخی نداد در آن صورت باید تصمیم گیری کنیم.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر رشت در مورد سفر شهردار به پکن، اظهار کرد: نام رشت به عنوان شهر خلاق خوراک ثبت شده است و تصمیم ما در مورد این سفر، تصمیم در مورد شخص نیست بلکه تصمیم گیری در مورد شهر است.

نیکومنش نودهی با بیان اینکه همه کشورها به دنبال این هستند که برای خود برندی به دست آورند، مطرح کرد: نباید برند شهر خلاق خوراک از رشت گرفته شود و نظر من این است با سفر شهردار به این کشور موافقت شود.

رئیس کمیسیون بهداشت شورای شهر رشت: شهردار باید پاسخگوی دغدغه اعضای شورا باشد

فاطمه شیرزاد، رئیس کمیسیون بهداشت شورای شهر رشت نیز در این جلسه، در مورد لایحه سفر شهردار به پکن، اظهار داشت: دغدغه همه ما در راستای خدمت و توسعه به شهر است و حوزه مدیریت شهری به روابط بین الملل نیاز دارد و تبادل اندیشه در این مجمع انجام می شود.

وی خاطرنشان کرد: از اینکه شهردار باید پاسخگوی دغدغه اعضای شورا باشد بر کسی پوشیده نیست ولی هر موضوعی جایگاه خودش را دارد و موضوعات مختلف را با هم قاطی نکنیم و احساسی تصمیم نگیریم.

در این جلسه با لایحه کمک 100 میلیونی به باشگاه سپیدرود موافقت و با سفر شهردار به پکن با تصمیم گیری اکثریت اعضا مخالفت شد و در پایان جلسه, فرهاد شوقی از کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورا استعفا داد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان