Monday، 17 June 2024 | دوشنبه، 28 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گیلان به وجود انحراف در مدیریت شهری این استان اشاره کرد و گفت: ساخت وساز غیرمجاز در ساحل، جنگل و کوهستان های گیلان بیداد می کند.

حجت شعبانپور عصر امروز جمع پیمانکاران پروژه های عمرانی گیلان با اشاره به اینکه سال گذشته در شاخص های راه، راه روستایی و آب روستایی ارتقا داشتیم، اظهار کرد: ارتقای شاخص های مذکور با بهره مندی از پیمانکاران تحقق پیدا کرده است.

وی با قدردانی از تلاش پیمانکاران در توسعه گیلان، افزود: مرجعیت نظام فنی و اجرایی توسط تشکل های حرفه ای در کشور مغفول مانده است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گیلان با بیان اینکه از مرجعیت نظام فنی و اجرایی فاصله گرفتیم، تصریح کرد: اکنون به صنف نزدیک شدیم و این روند باید مهندسی دوباره شود.

شعبانپور به مساحت 14 هزار و 700 کیلومتری گیلان اشاره کرد و گفت: ساخت وساز غیرمجاز در ساحل، جنگل و کوهستان های گیلان بیداد می کند.

وی با تأکید براینکه در مدیریت شهری انحراف بسیاری داریم، بیان کرد: شهرداری ها با تراکم فروشی به دنبال تامین منابع مالی هستند و این امر با رسالت مهندسان مطابقت ندارد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گیلان، متوسط ساخت وساز طبقات در منطقه گلسار رشت را 2.4 طبقه دانست و خاطرنشان کرد: به دنبال افزایش متوسط طبقات ساختمان های منطقه مذکور به 4.5 طبقه هستند و این روند گلسار را به حد انفجار می رساند.

شعبانپور خواستار احداث ساختمان های دارای هویت معماری در گیلان به ویژه شهر رشت شد و اظهار کرد: تشکل های فنی باید مرجع اجرایی پروژه ها باشند.

وی با اشاره به اینکه در مدیریت شهری به طرفی در حال حرکت هستیم که موجب مرگ شهر می شود، بیان کرد: شهر به طرف نابودی در حال حرکت است و انتظار داریم نظام فنی و اجرایی مرجع اجرای پروژه های عمرانی باشد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گیلان به تولید روزانه یک هزار 800 تن زباله در استان اشاره کرد و یادآور شد: با ورود گردشگران روزانه سه هزار تن زباله در گیلان تولید می شود و تمام آن را دفن می کنیم و در ثانیه 18 لیتر شیرابه تولید می شود.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان