Saturday، 20 April 2024 | شنبه، 01 اردیبهشت 1403
1 2

گیلانیان : سیروس رضایتی fا اشاره به اینکه رد سفر اخیر وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به گیلان تعدادی از پروژه های این حوزه در استان افتتاح شده است، اظهار کرد: پروژه های ارتباطات و فناوری اطلاعات با اعتبار معادل 409.6 میلیارد تومان در گیلان به بهره برداری رسیده است.

وی بیشترین افتتاح پروژه های مذکور را زیرساختی استان عنوان کرد و گفت: با افتتاح این زیرساخت ها تعداد یک هزار و 184 روستای گیلان دارای اینترنت پرسرعت شده اند.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات گیلان درباره توسعه شبکه اینترنت شهری، تصریح کرد: شبکه دسترسی اینترنتی پرسرعت شهری در گیلان توسعه می یابد.

وی از امضای دو تفاهمنامه در زمینه گردشگری و تولید محصولات بر بستر شبکه موبایلی در گیلان خبر داد و یادآور شد: این تفاهمنامه در سفر اخیر وزیر ارتباطات به امضا رسیده است.

رضایتی هدف از راه اندازی اینترنت در روستاهای گیلان را ارائه خدمات و تسهیلات و امکانات به روستاها و کاهش ترددها به شهرها عنوان کرد و گفت: با ارائه خدمات اینترنتی در روستاها میزان رفت و امدهای روستاییان به شهرها کاهش می یابد.

 وی با اشاره به اهمیت ضرورت استفاده از فناوری خاطرنشان کرد: استفاده از فناوری اطلاعات در هر حوزه موجب ارتقای آن سازمان می شود.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات گیلان با اشاره به اینکه باید بتوانیم خدمات اینترنتی به تمام مردم ارائه دهیم، زیرساخت های ارتباطی این استان را در بخش های شبکه فیبرنوری، پهنای باند و سوئیچ های بین استانی و بین المللی عنوان کرد.

 
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان