Thursday، 18 April 2024 | پنجشنبه، 30 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: 205 شبکه ماهواره ای فارسی زبان با سلیقه های مختلف در حال فعالیت هستند.

سید محمد حسینی پیش از ظهر امروز در مراسم اختتامیه نخستین جشنواره سراسری فرهنگی ـ هنری دانشجویی ققنوس در دانشگاه آزاد اسلامی واحد پل تالشان این شهر اظهار کرد: امیدواریم هر سال شاهد برگزاری جشنواره ققنوس باشیم.

وی با بیان اینکه موضوع های خوبی در زمینه سبک زندگی، ماهواره و اقتصاد مقاومتی در جشنواره ققنوس مد نظر است، تصریح کرد: 205 شبکه ماهواره ای فارسی زبان با سلیقه های مختلف در حال فعالیت هستند.

وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: شبکه های ماهواره ای در زمینه های اقتصاد، کودک و ... در حال فعالیت هستند و ما نمی توانیم نسبت به این موضوع بی تفاوت باشیم و ققنوس ترغیب کننده ای است تا بتوانیم گام های بلندتری برداریم.

حسینی با اشاره به اینکه هنر باید هدفمند باشد، ادامه داد: هنر از نظر ما مقدس و قدسی است و بحث آرمانی را با توجه به واقعیت ها در ققنوس دنبال می کنیم.

وی با بیان اینکه هنرمند باید روزنه امید را بگشاید و راهی به طرف آسمان داشته باشد، افزود: هنرهای ما باید فراتر از مرزها رود، زیرا زبان هنر تاثیرگذار است و می تواند ماندگار باشد.

وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی قرآن را دارای تاثیرگذاری ویژه خواند و خاطرنشان کرد: کتاب مقدس قرآن دیگران را مجذوب خود کرده است.

وی استعداد تمام دانشجویان در رشته های مختلف را بسیار زیاد دانست و یادآور شد: یکی از کارکردهای جشنواره ققنوس شناسایی استعدادهاست.

حسینی شهدا را بی بدیل خواند و گفت: آثار شهدا بسیار ارزشمند بوده و در حوزه های خود بی بدیل است و اگر غل و زنجیر دنیا دست و پای انسان را ببندد دیگر نمی تواند اوج بگیرد و در کار هنر تنوع، دل نشین و زیبا است.

وی به ویژگی ققنوس اشاره و اضافه کرد: در منقار ققنوس تعداد 100 سوراخ وجود دارد و وقتی باد در آن دمیده می شود از هر کدام سوراخ ها نوای دلنشین شنیده می شود.

وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه فرد مومن باید تلاش کند و تاثیرگذار باشد، تصریح کرد: دشمن به دنبال استحاله فرهنگی انقلاب اسلامی است.

وی به موضوع جهاد کبیر توسط مقام معظم رهبری اشاره کرد و افزود: جهاد کبیر، جهاد فرهنگی بوده و پیگیری آن توسط قشر جوان و دانشجو مهم است.

برخی با سابقه انقلابی به دنبال بزک کردن چهره آمریکا هستند/ سرمایه گذاری سنگین دشمن در عرصه هنر

حسینی ابزار هنر را در تاثیرگذاری بسیار ارزشمند دانست و یادآور شد: در ابتدای انقلاب اسلامی برخی خود را مبارز و انقلابی می دانستند و در مقابل آمریکا را مطرح می کردند، اما اکنون به دنبال بزک کردن چهره آمریکا هستند.

وی با اشاره به اینکه دشمن سرمایه گذاری سنگینی در عرصه هنر انجام داده است، تصریح کرد: ما باید با تلاش مضاعف بتوانیم با آنها مقابله کنیم.

وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی جنگ نرم را نبرد فکری نامید و خاطرنشان کرد: باید با حکمت در جهاد کبیر عمل کنیم و سلاح برنده ما در جنگ نرم، قرآن است.

وی گفت: در وزارت ارشاد حوزه معاونت قرآنی راه اندازی کردیم تا پیوندی بین هنرمندان و قرآن ایجاد شود و اگر با ابزار هنر بتوانیم حقایق را بیان کنیم این موضوع می تواند آثار ارزشمندی در بر داشته باشد.

حسینی با بیان اینکه لازمه کار هنری اثرگذار این است که باید آمیخته با ارزش ها باشد، خاطرنشان کرد: اگر شناخت و معرفت عمیق نداشته باشیم، راه به جایی نمی توان برد و رسیدن به هدف نیازمند شناخت عمیق است.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان