Thursday، 18 April 2024 | پنجشنبه، 30 فروردین 1403
1 2

جانشین فرمانده ناجا گفت: کسی حق ورود به حریم خصوصی افراد مگر با مجوز از مراجع قانونی را ندارد اما مردم انتظار دارند شئونات و امنیت اخلاقی در حریم عمومی مانند معابر و خیابان ها رعایت شود.

سردار اسکندر مومنی پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به ارتقای شاخص های پلیس در سال گذشته و دو ماه امسال، اظهار کرد: شاهد ارتقای شاخص های امنیتی در تمام عرصه های داخل کشور هستیم.

وی به پنج اولویت پلیس در سال 95 اشاره کرد و افزود: ارتقای امنیت اخلاقی، مبارزه با موادمخدر، مبارزه با قاچاق کالا و ارز، کاهش تصادفات و آموزش کارکنان پلیس از اولویت های نیروی انتظامی است.

جانشین فرمانده نیروی انتظامی تصریح کرد: پیش بینی لازم برای آموزش کارکنان به منظور اجرای برنامه های مذکور انجام شده است.

وی به تشکیل کمیسیون طرح دریا با حضور فرماندهان استان های گیلان، مازندران و گلستان در گیلان اشاره کرد و گفت: این جلسه به منظور استفاده مردم از نقاط کشور از ساحل و دریا در استان های شمالی برگزار می شود.

مومنی از غرق شدن 44 نفر در دریای گیلان و 84 نفر در مازندران در سال گذشته خبر داد و بیان کرد: صددرصد غرق شدگان در خارج از طرح های سالم سازی و در ساعت های عصر بود.

وی با اشاره به اینکه تلاش ها در راستای امنیت و آرامش توسط تمام دستگاه های مربوطه باید انجام شود، خاطرنشان کرد: امسال قرار بر این است که به تعداد کافی طرح های سالم سازی دریا در سواحل شمالی راه اندازی شود.

جانشین فرمانده نیروی انتظامی بر رعایت حریم امنیت اخلاقی خانواده ها تأکید کرد و یادآور شد: هدف از طرح های امنیت اجتماعی ایجاد آرامش برای مردم است.

وی بر آموزش نیروهای پلیس در راستای اجرای طرح های دارای اولویت در سال جاری تاکید کرد و یادآور شد: کسی حق ورود به حریم خصوصی افراد مگر با مجوز از مراجع قانونی را ندارد اما مردم انتظار دارند شئونات و امنیت اخلاقی در حریم عمومی مانند معابر و خیابان ها رعایت شود و این امر توسط همکاران آموزش دیده ما انجام می شود.

مومنی با بیان اینکه در هیچ جای دنیا معابر و خیابان به معنای حریم خصوصی نیست، خاطرنشان کرد: در داخل مطابق با قوانین کشور طرح های امنیت اخلاقی انجام می شود و مردم همکاری بسیار خوبی در این زمینه دارند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان