Thursday، 18 April 2024 | پنجشنبه، 30 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : جلال دیانسانی عصر امروز در جریان ورود زائران خارجی مرقد مطهر امام(ره) در مرز این شهرستان اظهار کرد: در 10 روز گذشته 424 نفر از اتباع روسیه و جمهوری آذربایجان از طریق مرز زمینی آستارا برای حضور در مرقد مطهر امام راحل وارد کشور شدند.

وی با اشاره به آغاز تردد اتباع جمهوری آذربایجان و روسیه از ابتدای خرداد ماه برای حضور در آیین گرامیداشت سالگرد امام راحل به کشور، گفت: این افراد در قالب 11 دستگاه اتوبوس وارد کشور شده اند.

مدیر پایانه مرزی آستارا ادامه داد: زائران خارجی پس از انجام تشریفات گمرکی در مرز زمینی آستارا با حضور در حرم مطهر امامزادگان ابراهیم(ع) و قاسم(ع) این شهرستان به زیارت و انجام فرایض دینی پرداختند.

وی با بیان اینکه از تعداد زائران مذکور 80 نفر از کشور روسیه و بقیه از جمهوری آذربایجان بوده اند، تصریح کرد: این زائران پس از حضور در حرم مطهر امام خمینی(ره) عازم قم و مشهدالرضا(ع) می شوند.

دیانسانی مدت زمان حضور کاروان مذکور در ایران را دو هفته عنوان کرد و یادآور شد: تمام شرایط و امکانات موجود برای خدمات رسانی مطلوب به اتباع خارجی که از منطقه قفقاز عازم زیارت عتبات عالیات می شوند، فراهم شده است.

وی با اشاره به تردد روزانه بیش از 2 هزار نفر اتباع داخلی و خارجی از مرز زمینی آستارا، خاطرنشان کرد: مرز آستارا رتبه نخست تجارت چمدانی و صادرات را در مرزهای زمینی شمال کشور دارد.

به گزارش فارس، شهرستان مرزی آستارا در شمال غرب گیلان و مجاورت جمهوری آذربایجان قرار دارد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان