Tuesday، 16 April 2024 | سه شنبه، 28 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : نشست پایانی دهمین اجلاس مدیران ارشد سازمان بیمه سلامت ایران،  با حضور وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی و استاندار گیلان برگزار شد .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان علی ربیعی عصر امروز در این نشست با اشاره به کاهش فقر غذایی و پیگیری های لازم در این زمینه اظهار کرد: برای این کار، 200 هزار زن و کودک در معرض سوء تغذیه، شناسایی شده اند و اقداماتی برای آنان انجام گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: برای رفع مشکلات آموزشی یکصد و 70 هزار دانش آموزی که از تحصیل بازمانده بودند نیز تلاش هایی انجام شده است.

ربیعی گام های موثر در زمینه بیمه درمان در کشور را نیز در راستای سیاست های رفاهی دولت ذکر و تصریح کرد: بیمه درمان، بخشی از بیمه امنیت در آینده است.

وی با تاکید بر این که حوزه رفاه را بایستی حوزه ای یکپارچه ببینیم، اظهار کرد: نهایت حوزه رفاه نیز به سمت توانمندسازی و اشتغالزایی پیش می رود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اهمیت تجمیع منابع بیمه ای، بر لزوم توجه برای تحقق این مهم تاکید و اضافه کرد: تجمیع منابع سلامت، پاسخگویی درست به مردم را موجب می شود.

وی در بخش دیگری از سخنانش آرامش را نیاز امروز جامعه دانست و خاطرنشان کرد: در این زمینه جهت گیری برای بهبود زندگی مردم، اولین قدم است که کارهای لازم برای تحقق آن در حال انجام است.

ربیعی با بیان این که امروز ما به سخت کوشی، عقلانیت و مدارا نیازمند هستیم، تصریح کرد: با هشت ساعت کار، انتظار بهبود وضعیت موجود را نداریم، ما برای هزینه یک تومان هم نباید تصمیم اشتباه بگیریم.

وی در ادامه سخنان خود، با تشریح عملکرد دولت در بخش سلامت و اجرای طرح بزرگ تحول نظام سلامت بیان کرد: دولت به خوبی با در نظر گرفتن اعتبارات، کار خود را در این بخش انجام داده و همه ما بایستی برای اجرای دقیق این طرح تلاش کنیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه دولت یازدهم دولتی حزبی نیست، یادآور شد: دولت تدبیر و امید، دولتی است که بر اساس نیاز اجتماعی شکل گرفت.

وی دولت یازدهم را مطیع ترین دولت از نظر اعتقاد به فرمایشات و دیدگاه های رهبر معظم انقلاب خواند و افزود: این دولت، تمام تلاشش را در روابط بین الملل به کار گرفت به طوری که حرکت دولت در این حوزه، درست و مطابق با منفعت مردم بود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در بخش دیگری از سخنان خود، با یادآوری خاطراتش از استان گیلان اظهار کرد: گیلان برای ما یادآور خاطرات اول انقلاب است.

وی یاد و خاطره شهیدان آیت الله احسانبخش، انصاری، کریمی و سیرتی را نیز گرامی داشت.

دهمین اجلاس مدیران ارشد سازمان بیمه سلامت ایران، که از سه شنبه گذشته در رشت گشایش یافته ، عصر امروز (پنجشنبه) به کار خود پایان می دهد.

ایجاد وحدت رویه و اقدامات مشترک به منظور همسوسازی برنامه های عملیاتی سال 95 سازمان بیمه سلامت ایران، طراحی برنامه های توسعه ای و ارتقاء فرآیندهای جاری در سطح واحدهای ستادی و استانی از اهداف برگزاری این اجلاس عنوان شده است.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان